Гончарук: Я б не став говорити, що зміцнення гривні – негативне явище
За словами прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, є сторони, які програють від зміцнення гривні, наприклад – експортери.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук не вважає зміцнення гривні негативним явищем. Про це він сказав 24 грудня в ефірі каналу "Україна 24".
За словами Гончарука, є сторони, які програють від зміцнення гривні.
"Складніше експортерам, очевидно, і це матиме певні негативні ефекти. Складніше держбюджету, тому що значна частина надходжень до держбюджету – оподаткування імпорту. Це означає, що коштів у держбюджеті стане менше. Але я б не став говорити, що укріплення гривні – негативне явище. Є плюси, є мінуси. Очевидно, що є велика частина людей, які виграють від укріплення гривні. Починаючи з того, що зарплата в доларах збільшується, ти можеш імпортувати те саме обладнання, якщо ти тут хочеш щось виробляти, можеш купити його дешевше у гривні і так далі", – сказав глава уряду.
Він зазначив, що в умовах стрімкої зміни макроекономічних умов держбюджет України можуть переглядати.
"Довіра до національної грошової одиниці має насправді багато позитивних наслідків. Не потрібно із цим боротися. Потрібно розуміти, хто від цього програє, і грамотно, за допомогою державної політики їх підтримувати", – сказав він.
На сайті НБУ повідомляють (.xls), що середній курс гривні до долара США в листопаді 2018 року становив 27,93 грн/$, у листопаді 2019 року – 24,37 грн/$. На 26 грудня НБУ встановив курс 23,26 грн/$.
У Нацбанку заявляли, що зміцнення гривні – це "природний процес" за умови змінного курсоутворення.
Агентство Bloomberg 20 грудня повідомляло, що гривня у 2019 році стала лідером за темпами зміцнення у світі. Від початку року вона укріпилася на 19%.