Гончарук: Наступного року пенсії зростуть, але не сильно

Гончарук: Кабмін має намір насамперед надавати допомогу людям від 80 років
Фото: ЕРА

За словами прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, хотілося б збільшити пенсії удвічі-утричі, але для цього потрібне швидке зростання економіки.

Розмір пенсій у 2020 році зросте, але не сильно, заявив 5 листопада на презентації проєкту державного бюджету, підготовленого Кабінетом Міністрів України до другого читання, прем'єр-міністр Олексій Гончарук, повідомляє "Укрінформ".

"Звичайно, пенсії проіндексовані. Вони зростуть. Зростуть не сильно, на жаль. Ми хотіли б, щоб у нас була можливість їх збільшити у два-три рази, але для цього потрібен дуже серйозний ресурс. Ще раз повторюся, для цього потрібно, щоб економіка зростала значно швидше", – сказав прем'єр.

Він зазначив, що Кабмін має намір передусім надавати допомогу людям від 80 років.

"Тобто це люди, які, як правило, самі взагалі не можуть упоратися зі своїми життєвими обставинами, за ким нема кому доглянути... Ми їм вирішили надати допомогу в першу чергу. Звичайно, ми будемо намагатися це робити і для інших категорій, як тільки у нас буде для цього достатній ресурс", – додав Гончарук.

Сьогодні прем'єр також заявив, що в Україні приблизно 10 млн громадян потребують соціального захисту.

Проєкт закону №2000 "Про державний бюджет України" на 2020 рік було подано в парламент 15 жовтня й ухвалено в першому читанні 18 жовтня. До другого читання Кабмін мав подати законопроєкт до 2 листопада. До проєкту бюджету на наступний рік подали понад 2 тис. поправок, бюджетний комітет Ради запропонував парламентаріям врахувати повністю чи частково 772 пропозиції, а 1404 – відхилити.

3 листопада на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України затвердили проєкт державного бюджету на 2020 рік до другого читання.

Законопроєкт про державний бюджет України депутати розглядають у трьох читаннях. Крайній термін затвердження документа – 1 грудня.

Пенсійна реформа набула чинності 11 жовтня 2017 року. За даними Міністерства соціальної політики, пенсії перерахували для 10,2 млн осіб з урахуванням індивідуальних показників їхнього заробітку і страхового стажу. Середній розмір доплат становив 560 грн.

Із 2019 року в Україні мали почати введення другого рівня пенсійної системи (накопичувального), який мав доповнити перший – традиційні солідарні пенсії. Норма передбачає, що українці будуть відраховувати на державний рахунок гроші, із яких потім отримають додаток до пенсії. Відмовитися від цього могли б ті, кому на 1 січня 2019 роки до пенсії залишалося менше ніж 10 років.

Міністерка соцполітики України Юлія Соколовська заявила у вересні 2019 року, що накопичувальну пенсійну систему навряд чи буде введено в Україні в короткостроковій перспективі.