Гриневич заявила, що мінімальна зарплата українського вчителя зросте до 9600 грн
Для підвищення мінімальної зарплати українським учителям до рівня трьох мінімальних зарплат із бюджету необхідно виділити 120 млрд грн, зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.
Закон "Про освіту" передбачає встановлення мінімальної зарплати вчителя на рівні трьох мінімальних зарплат. Про це журналістам заявила міністр освіти Лілія Гриневич, повідомляє "Укрінформ".
Вона зазначила, що в початковому варіанті законопроекту планували встановити мінімальний оклад для вчителів на рівні трьох мінімальних зарплат, які під час розроблення документа були рівні прожитковому мінімуму.
Пізніше, коли мінімальна зарплата зросла до 3200 грн, профільний комітет Верховної Ради вніс до законопроекту поправку, згідно з якою мінімальний оклад учителя мало бути встановлено на рівні чотирьох прожиткових мінімумів (приблизно 6740 грн).
"Під час розгляду у Верховній Раді була поставлена на підтвердження поправка комітету про чотири мінімальні прожиткові мінімуми, і під неї не знайшлося в залі достатньої кількості голосів. Таким чином ми повертаємося до попередньої редакції – три мінімальні заробітні плати", – розповіла Гриневич.
Вона додала, що для впровадження цієї ініціативи з бюджету необхідно виділити 120 млрд грн. Тому уряд розробив план підвищення і механізм, який дасть змогу платити зарплату вчителям відповідно до якості викладання.
6 грудня 2016 року Верховна Рада України ухвалила рішення про підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3200 грн. Отже, мінімальна зарплата педагога в Україні має зрости до 9600 грн.
5 вересня парламент ухвалив у другому читанні і в цілому законопроект №3491-д "Про освіту", ініціативу підтримали 255 народних депутатів України.
Документ уводить 12-річну шкільну освіту, посаду освітнього омбудсмена і передбачає, що оклад педагогів буде залежати від підсумків їх сертифікації.