Гройсман заявив, що наступного року Україна має повернути кредиторам приблизно $15 млрд

Гройсман підкреслив, що Україна витрачає $5 млрд на рік на обслуговування держборгу
Фото: kmu.gov.ua

Україні потрібно виконувати свої зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом, щоб не допустити дефолту, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

У 2019 році Україна має повернути кредиторам бприблизно $15 млрд, сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман 1 жовтня в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

"Нам потрібно тільки в наступному році віддати $15 млрд, які були запозичені із 2005-го до 2013 року. І тут якраз потрібно абсолютно відповідально ставитися до того, що потрібно зробити Україні, щоб вийти з цієї боргової ями, у яку нас заводили достатньо серйозно і достатньо системно. У цьому випадку нам потрібно продовжувати перемовини з Міжнародним валютним фондом (МВФ), щоб отримати доступ для перекредитування і до ресурсів, якими ми можемо погашати борги", – зазначив він.

Гройсман підкреслив, що Україна витрачає $5 млрд на рік на обслуговування держборгу.

Прем'єр-міністр додав, що Києву потрібно виконувати свої зобов'язання перед МВФ, щоб не допустити дефолту.

За даними Мінфіну, Україна у 2018 році має повернути кредиторам 325,5 млрд грн, у 2019-му – 317,47 млрд грн, у 2020-му – 266,07 млрд грн.

У держбюджеті-2018 на обслуговування державного боргу передбачено 130,2 млрд грн.

У Мінфіні повідомляли, що станом на 30 серпня 2018 року сукупний державний прямий і гарантований борг України становив 2,117 трлн грн ($74,85 млрд).

22 серпня в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова заявила, що уряд України прогнозує зниження прямого державного боргу країни до 52% ВВП у 2019 році.

Серед кредиторів України – європейська спільнота, Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк, Міжнародний банк реконструкції і розвитку, МВФ та інші міжнародні структури, іноземні комерційні банки та уряди іноземних держав.