Холодницький заявив, що прокуратура проситиме заарештувати з правом внесення застави всіх трьох затриманих у "справі про рюкзаки"

Холодницький: На цей час особи перебувають в ізоляторі тимчасового тримання
Фото: The National Anti-Corruption Bureau of Ukraine / Flickr

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підтвердив, що 31 жовтня у справі про закупівлю рюкзаків для Нацгвардії за завищеною вартістю затримали трьох осіб.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) проситиме заарештувати з правом внесення застави всіх трьох затриманих у справі про закупівлю рюкзаків для Нацгвардії за завищеною вартістю, повідомив голова САП Назар Холодницький під час брифінгу, передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

Він зазначив, що вчора в цьому розслідуванні правоохоронці вийшли на нову стадію. Холодницький підтвердив, що затримали трьох осіб.

"Їх було повідомлено про підозру. На цей час особи перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. Детективи передали прокурорам на погодження клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення відповідних застав усім трьом підозрюваним. Наразі, наскільки я знаю, підозрювані ознайомлюються з клопотаннями про запобіжний захід. Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме тримання під вартою для всіх трьох з альтернативою внесення застави по 5 млн для колишнього заступника міністра внутрішніх справ і ще однієї людини та 4 млн для підприємця, який нібито виготовляв ці рюкзаки", – повідомив він.

31 жовтня НАБУ провело обшуки за місцем проживання ймовірних фігурантів кримінальної справи про зловживання під час закупівлі Міністерством внутрішніх справ рюкзаків для Національної гвардії України. Імен цих людей у відомстві не назвали. ЗМІ повідомили, що після обшуків затримали сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова, колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря і харків'янина Володимира Литвина. Їм інкримінують розтрату на суму 14 млн грн у 2015 році.

У МВС заявили, що дії НАБУ є частиною інформаційної кампанії, спрямованої проти керівництва міністерства.

Міністр Арсен Аваков зазначив, що ні його син, ні фірми, у яких він є засновником, "не мають і не мали ні копійки грошей із бюджету України".

У лютому 2016 року програма "Схеми" (виходить на "Радіо Свобода" і телеканалі "UA:Перший") оприлюднила таємний відеозапис, імовірно, зроблений у грудні 2014 року в кабінеті Чеботаря. На ньому господар кабінету нібито домовляється про сумнівну процедуру держзакупівлі партії рюкзаків для обласних управлінь МВС із людиною, яку автори розслідування ідентифікували як сина Авакова.

НАБУ почало розслідування справи в березні 2016 року, для чого одержало доступ до банківських рахунків компанії – постачальника тактичних рюкзаків для МВС "Дніпровенд", яку пов'язують з Олександром Аваковим. У лютому 2017 року керівник НАБУ Артем Ситник заявляв, що розслідування у цій справі на завершальній стадії.

Журналіст Дмитро Гнап написав у блозі на сайті "Української правди" у лютому 2016 року, що у звіті про проведення закупівлі контактним телефоном було зазначено номер Литвина.