Із фонду вкладників "Укрбуду" вивели понад 180 млн грн – ДБР
За версією Державного бюро розслідувань, кілька компаній під егідою держкорпорації "Укрбуд" брало в інвесторів гроші на будівництво 26 житлових комплексів, знаючи про проблеми з документацією.
Протягом 2016–2019 років ФК "Житло-капітал", що є фондом фінансування будівництва об'єктів "Укрбуду", було виведено більше ніж 180 млн грн на рахунки підконтрольних фізичних осіб. Про це йдеться в ухвалі суду від 19 грудня 2019 року, опублікованій у Єдиному держреєстрі судових рішень 8 січня 2020 року. "Економічна правда" звернула на це увагу 17 лютого.
Співробітники Державного бюро розслідувань із серпня 2019 року розслідують імовірне привласнення грошей інвесторів будівництва службовими особами компаній ТОВ "ФК "Житло-капітал", ТОВ "Укрбуд девелопмент", ТОВ "Спецбуд-плюс", ТОВ "Інвестиційна компанія "Укрбуд Інвест".
За версією правоохоронців, ці компанії під егідою держкорпорації "Укрбуд" брали в інвесторів гроші на будівництво 26 житлових комплексів, знаючи, що в забудовників відсутні необхідні дозвільні документи або наявні документи видано з порушенням норм чинного законодавства.
У споруджувані об'єкти інвестували понад 13 тис. сімей, однак введення в експлуатацію багатьох із них переносять на рік і більше.
Правоохоронці просили суд накласти арешт на земельну ділянку на вулиці Бориспільська, 18, де будують ЖК "Чарівне Місто". Суд задовольнив їхнє клопотання.
Агентство "ЛІГАБізнесІнформ" писало, що влітку 2019 року в "Укрбуду" почалися проблеми. До грудня роботи на об'єктах компанії було практично зупинено.
24 вересня Державне бюро розслідувань повідомило колишнього народного депутата, колишнього власника "Укрбуду" Микитася про підозру у справі про хуліганство. Ідеться про конфлікт екснардепа з головою Любецької об'єднаної територіальної громади Сергієм Пінчуком, якому розбили телефон.
2 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро України оголосили Микитасю про підозру у справі про заволодіння нерухомістю в Києві, яка належала Нацгвардії. За даними слідства, сума збитків, завданих державі внаслідок діяльності Микитася, становить 81,635 млн грн.
Суддя Вищого антикорупційного суду України обрав для екснардепа запобіжний захід у вигляді 5,5 млн грн застави. 7 жовтня він вніс заставу. Прокурор САП під час розгляду апеляції наполягав на тому, що Микитася необхідно відправити під арешт, тому що він обговорював можливість убивства свідка. 22 жовтня ВАКС розглянув апеляцію САП і заарештував Микитася із заставою 80 млн грн. 25 жовтня він вийшов із СІЗО після внесення застави.
12 грудня президент України Володимир Зеленський повідомив, що компанія "Київміськбуд" узяла на себе зобов'язання завершити будівництво проєктів "Укрбуду".