Якщо прогнози зростання української економіки на 2018 рік збудуться, ми матимемо приблизно 90% від показників 2013 року – економіст Устенко G

Устенко: Не можна розглядати окремо одну Україну. Це ж не замкнута економіка
Фото: Oleg Ustenko / Facebook

Серйозним проривом можна було би вважати зростання української економіки більше ніж на 5%, а не на 3,5%, що на 2018 рік прогнозує Світовий банк, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Після серйозного падіння у 2014–2015 роках темпи зростання економіки України мають бути набагато вищими, ніж вони є зараз, заявив виданню "ГОРДОН" економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, коментуючи доповідь Світового банку, який поліпшив прогноз зростання ВВП України у 2018 році до 3,5%.

"Світовий банк збільшив прогноз лише на 0,5%. До того ж 3,5% зростання ВВП – це не так уже й багато з огляду на те, що падіння економіки у 2014–2015 роках становило 17%. Тобто навіть за такого прогнозу зростання ми все одно залишаємося на рівні, нижчому від 2013 року. Грубо кажучи, якщо прогнози зростання української економіки на 2018 рік збудуться, ми матимемо приблизно 90% від показників 2013 року. Також потрібно визнати, що після такого серйозного падіння темпи зростання української економіки мають бути значно вищими, ніж зараз", – зазначив Устенко.

За його словами, зростання економіки у країн із ринками, що розвиваються, у 2018 році перевищить 4,5%.

"Ще б я звернув увагу, що не можна розглядати окремо одну Україну. Це ж не замкнута економіка. Наша країна перебуває в міжнародній системі координат світової економіки. І ситуація у світовій економіці розвиватиметься краще, ніж в Україні. Ми є серед країн із ринками, що розвиваються. У 2018 році такі держави покажуть економічне зростання понад 4,5%. Тобто темпи їхнього зростання порівняно з нами будуть вищими", – наголосив економіст.

На його думку, серйозним проривом можна було би вважати зростання української економіки більше ніж на 5%.

"Загалом прогноз Світового банку позитивний. Але сказати, що це колосальний прорив, не можна. Проривом ми могли би назвати зростання української економіки на 5% і вище. 3,5%, звичайно, непогано, але недостатньо. Крім цього, постає запитання: завдяки чому Україна зможе забезпечити зростання навіть 3,5%? Я так розумію, цей прогноз ґрунтується на двох моментах: непогана кон'юнктура на експортних ринках і деяке відродження кредитування", – резюмував Устенко.

Світовий банк поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у 2018 році із 3% до 3,5%. У доповіді організації, зокрема, зазначено зусилля, які доклав український уряд для стабілізації економіки країни.

Кабінет Міністрів України на засіданні 31 травня схвалив проект постанови, у якій прогноз зростання ВВП на 2018 рік установлено на рівні 3%, у 2019-му – на рівні 3,6%, у 2020 році – на рівні 4%.

На 2017 рік Кабмін змінив свій прогноз: ВВП із 3% до 1,8% та інфляції з 8,1% до 11,2%.

Згідно з прогнозом міжнародного рейтингового агентства Fitch, у 2018 році зростання ВВП України може досягти 3% у зв'язку з поліпшенням споживчого попиту та інвестицій.