Юрист Подольський заявив, що претензії в позові Фонду держмайна щодо приватизації "Укртелекому" не мають сенсу
Два невиконані пункти договору із продажу "Укртелекому" як обґрунтування ймовірної реприватизації є юридично нікчемними, вважає адвокат, партнер юридичної фірми Trusted Advisors Артем Подольський.
Фонд державного майна України висуває "Укртелекому" в суді претензії, які не можуть бути обґрунтуванням необхідності припинити договір про приватизацію, написав у колонці для інтернет-видання Pravo адвокат, партнер юридичної фірми Trusted Advisors Артем Подольський.
"З подання парламентської комісії попереднього скликання Фонд держмайна озвучив свої претензії до ЕСУ (власника "Укртелекому") – неотримання інвестицій "Укртелекомом" і знову ж непередавання спеціальної мережі урядового зв'язку в держвласність. Обидві претензії не ідеальні – інвестиції вказували як план для покупця, а не як обов'язкову умову (тому і пеня за рекомендацію виглядає сумнівною). Непередавання мережі спецзв'язку – питання радше оформлення, аніж факту. За фактом цю лінію створено, і держава нею користується", – зазначив юрист.
Подольський вважає, що неповне виконання інвестиційного договору в аспекті зобов'язання з передавання мережі спецзв'язку не може бути причиною для його припинення, оскільки таке невиконання не завдало збитків державі.
"Держспецзв'язок (Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України) дійсно не прийняла мережу урядового зв'язку в держвласність – нормативний акт, який регулює цей процес, було ухвалено вже після створення цієї мережі, і на момент її створення сторони не знали і не могли знати про умови прийняття в держвласність, які діятимуть у майбутньому. Істотної шкоди невиконання умов договору достеменно не завдасть, тобто й порушувати питання про припинення договору немає сенсу", – написав адвокат.
Питання про повернення ПАТ "Укртелеком" в держвласність порушив Фонд державного майна України (ФДМУ), подавши відповідний позов у травні 2017 року.
Практика реприватизації підриває довіру до України, вважає прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
"Реприватизація – це дуже небезпечно. Це погано, тому що інвестор в Україні має відчувати, що якщо він проінвестував, безпідставно у нього цього ніхто не забере. Нам потрібно створити умови, коли люди будуть вкладати в Україну гроші і не будуть боятися, що в них ці гроші просто заберуть", – сказав він 28 жовтня в ефірі телеканала ICTV.