Кабмін України запропонував увести реєстрацію автомобілів на "єврономерах"
У законопроекті уряду України про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху міститься норма про реєстрацію автомобілів, які ввозять більш ніж на 90 днів.
Кабінет Міністрів України пропонує ставити на облік без зміни реєстраційних документів і номерних знаків країни їх реєстрації автомобілі, тимчасово ввезені в Україну більш ніж на 90 днів. Така норма міститься в прикінцевих та перехідних положеннях до законопроекту №7286 про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху.
Голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко в коментарі виданню Autonews.ua зазначив, що виконати відповідну процедуру буде складно 90% водіїв, які їздять на нерозмитнених автомобілях.
"На сьогодні "верблюд", який завозить "бляхи", приїжджає на машині на кордон, показує свій паспорт, на нього оформляють машину і він пішки переходить назад до себе. Машину "гонщик" везе покупцеві. Зараз машину треба буде реєструвати в сервісному центрі МВС. Хто це може зробити? Тільки особа, яка ввезла автомобіль", – підкреслив він.
Назаренко пояснив, що реєструвати треба буде за місцем проживання, тому литовець або поляк повинен буде їхати до місця призначення автомобіля, десь зупинятися і наступного дня йти в сервісний центр.
"Момент із "реєстрацією за місцем проживання" до того ж означає, що покупець машини має подати довідку, яка надає іноземцю тимчасове проживання. Також, якщо іноземець збирається заїжджати більше, ніж на 90 днів, він буде зобов'язаний зареєструватися у відповідних органах, щоб отримати дозвіл проживати в Україні довше, ніж три місяці, та зареєструвати машину. Це значно ускладнює процедуру", – підкреслив він.
За даними ДФС, станом на 1 листопада 2017 року в Україні незаконно є майже 236,6 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією.
17 травня Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) вперше визнав винним громадянина України, який керував автомобілем із литовською державною реєстрацією, і зобов'язав його сплатити майже 420 тис. грн, що становить 300% несплаченої суми митних платежів. У ВАСУ дійшли висновку, що надані позивачем довіреність Європейського агентства соціальної інформації від 1 березня 2015 року та довіреність від імені власника цього автомобіля "не є належними і допустимими доказами наявності у позивача права на користування цим транспортним засобом на митній території України".
Нардеп від БПП, голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що розмір акцизу за розмитнення авто можуть знизити до €1–1,4 тис. За її словами, законопроект про розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією вже розроблено.