Кістіон заявив, що Україна зекономила 2,7 млн тонн антрациту за час надзвичайних заходів в енергетиці
Потреби у продовженні надзвичайних заходів в енергетиці поки немає, заявив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.
Україна заощадила 2,7 млн тонн вугілля марки "А" (антрациту) за час дії надзвичайних заходів в енергетиці, із 17 лютого 2017 року до 17 липня, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.
"На сьогодні запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ становлять 2 млн 344 тис. тонн, у тому числі газової групи – 1 млн 477 тис. тонн, антрацитової групи – 867 тис. тонн. Підготовка до зими йде за планом. Вугілля накопичено вдосталь, тому потреби в продовженні надзвичайних заходів в енергетиці наразі немає", – заявив віце-прем'єр Володимир Кістіон на нараді 3 серпня з урегулювання проблемних питань в єдиній енергетичній системі України.
Кістіон також підкреслив, що запаси вугілля в липні скоротилися, оскільки влітку відбувається плановий ремонт енергоблоків атомних електростанцій. Водночас, за його словами, вугілля антрацитових марок і далі накопичується в сховищах.
"Літо – це другий піковий період, коли українська енергосистема повинна працювати під нашим пильним оком. Наразі все йде за планом не лише у напрямку накопичення вугілля, а й у виробництві електроенергії", – додав віце-прем'єр.
У лютому Кабмін увів надзвичайні заходи в енергетичній системі України, спрямовані на скорочення споживання вугілля антрацитової групи.
Дефіцит вугілля на теплостанціях виник через початок товарної блокади окупованих районів сходу України ветеранами АТО з добровольчих підрозділів, які вимагають звільнення заручників. Блокада поширюється і на постачання антрациту з територій, які контролюють проросійські терористи. Рада національної безпеки й оборони України доручила Кабінету Міністрів України невідкладно вжити вичерпних заходів із нейтралізації загроз енергетичній безпеці України. Серед заходів – диверсифікація джерел постачання кам'яного вугілля марки антрацит і створення резервів. Також Кабміну доручено забезпечити тимчасове, до повного подолання кризових явищ в енергетиці, припинення експорту з України антрациту.
Надзвичайні заходи в енергетиці кілька разів продовжували рішенням уряду, востаннє – 14 червня.