Коломойський: Як суддя прописав, так і живу: на £20 тис. на тиждень. Це величезні гроші G

Коломойський: Freezing order у мене нічого не забрав, не забрав і не конфіскував. Він мене обмежив у витратах
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Український бізнесмен Ігор Коломойський в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону розповів, що гроші в нього є, але немає можливості витрачати більше, ніж £20 тис. на тиждень.

Український бізнесмен Ігор Коломойський в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону розповів, що, згідно з рішенням суду, може витрачати не більше ніж 20 тис. фунтів на тиждень і не збирається його порушувати.

"Гроші у мене є, у мене немає можливості їх витрачати. Ви маєте зрозуміти: freezing order (англ. наказ про заморожування. – "ГОРДОН") у мене нічого не забрав, не забрав і не конфіскував. Він мене обмежив у витратах. Розумієте, чому це зроблено? Щоб, якщо раптом завтра я програю, той, хто виграє справу, міг це собі забрати. А якщо я прогуляю, проп'ю, витрачу на політику... Ні, я не буду порушувати наказу суду. За це передбачено тюрму", – розповів бізнесмен.

Він зазначив, що гроші заморозили "до того, як справа "ПриватБанку" пройде апеляцію або ж не пройде її".

"[Живу] як годиться. Як суддя прописав, так і живу: на £20 тис. на тиждень. Це величезні гроші", – додав Коломойський.

На зауваження журналіста "Напевно, у вас і великі витрати?" Коломойський відповів: "Але ви ж бачите, що це не заважає".

Коломойський: Для Росії, для Путіна Порошенко – найкращий варіант. Читайте повну версію інтерв'ю

19 грудня 2017 року Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів колишніх співвласників "ПриватБанку" Коломойського і Геннадія Боголюбова і шести компаній, які їм, імовірно, належать або перебувають під їхнім контролем. Рішення було ухвалено на підставі позову націоналізованого "ПриватБанку". Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.

У середині березня Високий суд Лондона зобов'язав структури, пов'язані з Коломойським та Боголюбовим, деталізувати інформацію про операції з коштами банку на $1,9 млрд, отриманими від інших осіб.

У травні нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко повідомив, що Коломойському на кишенькові витрати залишили £20 тис. на тиждень.

4 грудня юристи компанії Fieldfisher, які представляють інтереси колишніх топ-акціонерів "ПриватБанку" Коломойського і Геннадія Боголюбова, заявили, що світовий арешт їхніх активів Високий суд Лондона визнав виданим помилково і його має бути знято.

Цього самого дня в "ПриватБанку" заявили, що наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова залишається чинним.

Як зазначало агентство "Інтерфакс-Україна", 4 грудня 2018 року Високий суд Лондона постановив, що "ПриватБанк" подав позов проти британських компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd. (іменованих у провадженні як англійські відповідачі), щоб отримати юрисдикцію суду Лондона на подання позову проти Коломойського і Боголюбова. Суддя заявив, що банк не надав жодного прямого пояснення, чому він подав позов проти зазначених компаній у грудні 2017 року. Водночас суддя визнав наявність у банку обґрунтованих позовних вимог проти екс-власників, однак зазначив, що банк не має права підбирати прийнятну для себе судову інстанцію і його екс-власники мають право захищати свої інтереси в Швейцарії, за місцем постійного проживання.

"ПриватБанк" 21 грудня подав апеляцію на це рішення до Апеляційного суду Англії та Уельсу.