Координатор центру "Дій-Краматорськ" Романенко заявив, що Донецька область може залишитися без води через дії держкомпанії "Енергоринок"
Державне підприємство "Енергоринок" вирішило за борги заарештувати рахунки "ПЕМ Енерговугілля", як наслідок, без електроенергії залишиться підприємство "Вода Донбасу", заявив координатор центру "Дій-Краматорськ" Андрій Романенко.
Підприємство "Вода Донбасу" може знову залишитися без електроенергії, заявив координатор центру "Дій-Краматорськ" Андрій Романенко у своєму Facebook.
Минулого разу компанію мало не відімкнули від мережі навесні цього року, коли термін роботи із "постачальником останньої надії" сплив, а ніхто з ринкових виробників електроенергії укладати договір не захотів, нагадав він.
"У підсумку скінчилося все це тим, що постачати енергію "Воді Донбасу" почало державне підприємство "Енергоринок". Робить воно це через "ПЕМ Енерговугілля". За правилами роботи енергосистеми України, розрахунки проводять безпосередньо. Щойно оператор мереж поширення отримує гроші від свого клієнта, він автоматично перераховує їх у ДП "Енергоринок". А от борги "Води Донбасу" означають автоматичні борги "ПЕМ Енерговугілля" перед "Енергоринком". Зважаючи на це, ДП "Енергоринок" вирішує заарештувати рахунки "ПЕМ Енерговугілля", заблокувавши в такий спосіб його роботу. Статися це може вже найближчого вівторка", – написав Романенко.
Він підкреслив, що такий розвиток подій матиме соціальні, економічні та політичні наслідки.
"Що після цього? А після цього "Вода Донбасу" залишиться без електрики, а все населення області – без води. А ще без електрики залишаться шахта "Південнодонбаська №1" та шахта ім. Сургая (їм електрику теж постачає ця компанія). А це не тільки гірники без зарплати, але й перспектива затоплення шахт і підтоплення населених пунктів. Це прямі та побутові наслідки, але якщо пофантазувати, то можна ще побачити політичні та військові аспекти. Ми ж уявляємо риторику Росії і бойовиків, якщо "Україна відімкне молоді республіки від водопостачання", – заявив активіст.
Романенко додав, що "Енергоринок" підпорядковується Кабміну, але не дотримується логіки його рішень.
"Так, з одного боку Кабінет Міністрів робить все можливе, щоб "Вода Донбасу" продовжувала функціонувати, а підконтрольне йому підприємство ДП "Енергоринок" не звертає на це уваги й погрожує вимкнути йому електроенергію, – написав він. – Я от не можу зрозуміти, чому державна компанія "Енергоринок", що підпорядкована Кабміну, затіяла гру, яка може звести нанівець всі багатомісячні зусилля Кабміну щодо збереження водопостачання регіону? Чи знає про це Кабінет Міністрів і поки ще прем'єр Володимир Гройсман? Чи знає про це поки ще профільний віцепрем'єр-міністр і міністр ЖКГ Геннадій Зубко? Чи це будуть уже проблеми наступного Кабміну?".
Активіст звернувся до голови Донецької ОДА Павла Кириленка і зазначив, що його попереднику уряд давав розпорядження розібратися із цією ситуацією.
До складу "Води Донбасу" належать дев'ять фільтрувальних станцій, 152 водопровідно-насосні станції, 24 каналізаційні очисні споруди, 74 каналізаційно-насосні станції.
23 травня почалося вимкнення електроенергії за борги перед постачальником "останньої надії" – ДП "Укрінтеренерго". Без водопостачання повністю або частково залишилися мешканці понад 30 населених пунктів області.
У своїй заяві постачальник електроенергії закликав уряд терміново вжити заходів щодо погашення заборгованості й не допустити відімкнення.
Для вирішення ситуації ще до відімкнення – 3 квітня – відбулася нарада на чолі з віцепрем'єр-міністром України – міністром регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Геннадієм Зубком, повідомляв портал MRPL.CITY. Представники Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, а також Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінрегіону, Донецької ОДА та Державної аудиторської служби підписали за підсумками зустрічі протокол із дорученням вжити заходів для врегулювання ситуації в тижневий термін.
25 червня асоціація "Укрводоканалекологія" закликала Кабмін негайно вжити заходів щодо врегулювання ситуації зі знеструмленнями об'єктів "Води Донбасу" і скликати РНБО, писало видання "Острів".
5 липня Кабінет Міністрів України заборонив застосовувати будь-які обмеження постачання електроенергії підприємству "Вода Донбасу", повідомляла пресслужба уряду. 9 липня електропостачання для частини об'єктів комунального підприємства "Вода Донбасу" відновили.