Маркарова: Поточне посилення гривні не короткострокове. Це довгостроковий ефект
За словами міністерки фінансів України Оксани Маркарової, найголовніше для бюджету – щоб курс національної валюти був передбачуваним і коливався у певних межах.
Зміцнення курсу гривні має довгостроковий ефект, заявила міністерка фінансів України Оксана Маркарова в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 25 жовтня.
"У новому макропрогнозі, розробленому Мінекономіки, середній курс на 2020 рік становить 27 грн... Із комунікації з Національним банком, з експертним середовищем ми бачимо, що поточне посилення гривні не випадкове, не короткострокове. Це більш довгостроковий ефект", – сказала Маркарова.
На запитання, добре це для України чи погано, міністерка фінансів відповіла: "Дивлячись, для якої частини".
"Різні частини бізнесу демонструють різне ставлення до курсу. Ми як країна живемо у плаваючому валютному курсі. Це правильно, тому що ми будуємо ринкову економіку. Головне – щоб курс коливався у певних межах. Для бюджету важливо, щоб він був передбачуваний, а наш прогноз максимально наближений до реалій. Якщо говорити про вплив курсу на бюджетні показники, зокрема на доходи, то посилення гривні призводить до зменшення доходу від митних платежів. Але видатків у валютній частині боргу ми платимо менше. НБУ, МВФ, Світовий банк передбачають міцніший курс у 2020 році. Новий офіційний макропрогноз уже містить інший середній курс. Відповідно, ми перераховуємо бюджет", – зазначила міністерка фінансів.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що, залежно від зростання економіки, курс гривні до долара США у 2020 році може становити 27 грн/$ або 24,8 грн/$.
У Міжнародному валютному фонді прогнозують, що курс гривні до долара за підсумками 2019 року становитиме 26,75 грн/$, що на 1,6% вище за минулорічний показник (27,20 грн/$).
25 жовтня 2019 року курс гривні до долара становить 25,11 грн/$.