Маркарова про транш МВФ: Річ не в сумі, нам важливо залишатися у програмі
За словами міністерки фінансів України Оксани Маркарової, держбюджет наповнюють гроші не Міжнародного валютного фонду, а Світового банку, Євросоюзу та макрофінансові кошти.
Співпраця з Міжнародним валютним фондом (МВФ) важлива для України не з погляду грошей. Про це міністерка фінансів Оксана Маркарова заявила НВ в інтерв'ю, опублікованому 17 листопада.
"Річ зараз зовсім не в сумі. Кошти від МВФ поповнюють резерви НБУ (Національного банку України. – "ГОРДОН"), і зараз вони непогані. Нам важливо залишатися у програмі МВФ, бо це сигнал для інших фінансових інститутів про нашу надійність. Світовий банк, ЄС, макрофінансова допомога. Поки ми у програмі МВФ, усі вони дають нам гроші, а вже ці гроші якраз поповнюють бюджет", – сказала вона.
За словами міністерки, програма МВФ та умови, які висуває фонд до України, потрібні самій Україні.
"Я вже третю програму МВФ обговорюю, і у нас весь час одні й ті ж розмови в публічному просторі. Коли ми ініціюємо програму, усі кричать, що МВФ грошей нам не дасть. Приїжджає місія – усі пророкують, що ніхто ні з ким не домовиться. Поїхала місія – ага, більше не повернеться! Ці розмови не заважали і не заважають нам досягати угод із МВФ", – підкреслила Маркарова.
У жовтні 2018 року МВФ і влада України домовилися про програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що програму переглядатимуть що пів року. Україна в межах програми отримала один транш у розмірі $1,4 млрд у грудні.
29 серпня 2019 року прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що українська влада не вестиме переговорів із МВФ "про нову три-чотирирічну програму співпраці". За його словами, нову угоду із МВФ Україна планує підписати у грудні 2019 року.
Із 14-го до 20 жовтня у Вашингтоні тривали щорічні збори МВФ і Світового банку. У межах заходу українська делегація провела конструктивний діалог із представниками МВФ, повідомила Маркарова.
Місія МВФ розпочала роботу в Києві 14 листопада.