МАУ через суд вимагає скасувати контракт Ryanair з аеропортом Львова – Омелян

Омелян: МАУ використовує всі можливості, щоб заблокувати прихід лоукостерів в Україну
Фото: UMN / Facebook

"Міжнародні авіалінії України" вимагають через суд заборонити Міністерству інфраструктури сприяти авіакомпанії Ryanair, повідомив глава Мінінфраструктури Володимир Омелян.

Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" подала до суду три позови, у яких вимагає скасувати контракт ірландського лоукостера Ryanair з аеропортом Львова та компенсувати збитки від продажу лоукостером дешевих авіаквитків, повідомив у Facebook глава Мінінфраструктури Володимир Омелян.

У першій позовній заяві, яку МАУ подала до Господарського суду Києва проти Міністерства інфраструктури, висунуто вимогу компенсувати авіакомпанії 20 млн 500 тис. грн збитків за початок продажу лоукостером дешевих квитків на жовтень.

Другий позов МАУ подала проти аеропорту Львова, вимагаючи скасувати контракт із Ryanair.

Третю позовну заяву "Міжнародні авіалінії України" подали також проти Мінінфраструктури з вимогою заборонити "дії по наданню, сприянню в наданні, схилянню до надання переваг (знижок, пільг, інших переваг) авіакомпанії Ryanair, не доступних МАУ".

За словами Омеляна, МАУ "використовує всі можливості, щоб заблокувати прихід лоукостів в державу".

"Як підтвердження моєї правоти, вчора отримав ряд судових позовів МАУ, суть яких наступна: 1. Скасувати контракт Ryanair з аеропортом Львова. 2. Заборонити міністерству надавати сприяння Ryanair в Україні. Ну і вишенька на торті: через можливий захід Ryanair в Україну компанія МАУ була змушена знизити ціни та завдала собі збитків. Тому "національна" авіакомпанія просить суд, щоб Міністерство інфраструктури компенсувало їм десятки мільйони гривень "утрат", – написав Омелян.

У середині березня 2017 року комерційний директор Ryanair Девід О'Браян заявив, що лоукостер із жовтня 2017 року буде виконувати 15 рейсів на тиждень із Києва та 16 рейсів на тиждень зі Львова.

5 липня генеральний директор аеропорту Бориспіль Павло Рябікін заявив, що підписав угоду з Ryanair, текст угоди надіслано в головний офіс авіакомпанії. Однак 7 липня у Борисполі заявили, що деякі вимоги лоукостера можуть призвести до збитків аеропорту у розмірі 2 млрд грн на рік.

10 липня Рябікін заявив, що в Ryanair висунули умови, які є невигідними для підприємства, а деякі, за словами гендиректора, суперечать українському законодавству. Він додав, що відкличе підпис під договором, якщо Ryanair буде наполягати на своїх вимогах.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян припустив, що після цього європейський лоукостер оголосить про скасування польотів в Україну.

10 липня Ryanair повідомив, що скасовує польоти в Україну через невиконання аеропортом Бориспіль домовленостей, досягнутих компанією з Мінінфраструктури України. Ryanair заявив, що київський аеропорт вибрав захист авіакомпаній із високими тарифами (згадують, зокрема, компанію "Міжнародні авіалінії України") та позбавив українців доступу до дешевих європейських тарифів.

Компанія Ryanair – найбільший у Європі лоукостер зі штаб-квартирою в ірландському Дубліні. Ryanair здійснює понад 1800 рейсів на добу у 34 країнах.