"Мене обікрали". Коломойський збирається оскаржувати в ЄСПЛ націоналізацію "ПриватБанку"

Коломойський: Напевно, я звернуся до Портнова, щоб він нас обслуговував
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Бізнесмен, колишній власник "ПриватБанку" Ігор Коломойський заявив, що, ймовірно, представляти його інтереси в Європейському суді з прав людини у справі про націоналізацію "ПриватБанку" буде колишній заступник глави Адміністрації Президента Віктора Януковича Андрій Портнов.

Український бізнесмен Ігор Коломойський заявив у коментарі телеканалу hromadske, що після ухвалення законопроєкту, який забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам, оскаржуватиме націоналізацію "ПриватБанку" в Європейському суді з прав людини.

"Мене пограбували, цей закон закриває мені можливості судитися в Україні, тобто можливості на відновлення справедливості вичерпані – і я можу звертатися в Європейський суд", – сказав він.

Коломойський додав, що, ймовірно, представляти його інтереси буде Андрій Портнов, колишній заступник глави адміністрації президента-втікача Віктора Януковича.

"Чому до нього? Він має великий досвід із 2014 року, він себе захищав, ще в нього були клієнти в його адвокатському об'єднанні, і він усе виграв... Напевно, я до нього звернуся, щоб він нас обслуговував. І отримаємо вирок Європейського суду, що націоналізація була незаконною і треба все повернути. І що тоді? Україні буде від цього легше? Рано чи пізно буде. А так виходить, що нова влада стала спільником минулої в цьому питанні", – вважає він.

Коломойський переконаний, що 2016 року держава забрала в нього "курку, яка несла золоті яйця". "[Представники влади] розповідають колишнім власникам, що її неправильно годували, а якби годували правильно, несла би платинові", – сказав ексвласник "ПриватБанку".

Законопроєкт №2571-д "Про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" (відомий як "антиколомойський" закон) у першому читанні було ухвалено 30 березня. Серед іншого, документ унеможливить повернення "ПриватБанку", націоналізованого 2016 року, Коломойському, який намагається оскаржити націоналізацію в судах. Ухвалення цього законопроєкту, поряд із відкриттям ринку землі, – головні вимоги Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Після ухвалення документа в першому читанні депутати подали до нього більше ніж 16 тис. поправок, профільний комітет завершив їх розгляд 27 квітня.

30 квітня Рада затвердила спрощену процедуру розгляду поправок у сесійній залі. Очікують, що документ проголосують у другому читанні після 10 травня.