Міжнародні резерви України в червні зросли на $1,2 млрд – НБУ
У червні міжнародні резерви України зросли на 6,4% завдяки розміщенню урядом єврооблігацій і купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку.
У червні міжнародні резерви України зросли на 6,4% і станом на 1 липня, за попередніми даними, становили $20,6389 млрд в еквіваленті. Про це 5 липня повідомила пресслужба Нацбанку України.
У НБУ зазначають, що динаміку резервів протягом місяця визначали операції уряду щодо управління державним боргом.
У червні надходження від розміщення облігацій внутрішньої і зовнішньої державної позики становили $1,6124 млрд. Зокрема, від розміщення єврооблігацій отримано €1 млрд, від ОВДП – $325,8 млн і €148 млн.
Частину надходжень було спрямовано на обслуговування та погашення державного й гарантованого державою боргу в іноземній валюті на загальну суму $952,4 млн (в еквіваленті).
"Із них $773,6 млн сплачено за ОВДП. Платежі уряду та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду становили $157,5 млн. Решта коштів спрямована на виконання інших зобов'язань перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями", – повідомили в Нацбанку.
У НБУ додали, що завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку внаслідок збереження позитивної цінової кон'юнктури для українського експорту, помірних обсягів імпорту і припливу іноземного капіталу пропозиція валюти перевищила попит. Це дало НБУ змогу поповнити міжнародні резерви завдяки інтервенціям на міжбанківському валютному ринку на загальну суму $322,3 млн. Інтервенцій із продажу валюти Національний банк протягом місяця не проводив.
Також завдяки переоцінюванню фінансових інструментів вартість українських резервів зросла на $254,6 млн (в еквіваленті).
"Станом на 1 липня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", – підкреслили у НБУ.
Міжнародні резерви України у травні 2019 року через великі виплати за державним боргом скоротилися на 5,5%, до $19,402 млрд.