На зекономлені під час закупівлі ліків кошти МОЗ України вирішило додатково закупити препарати для людей з орфанними хворобами
Фінансування за програмами орфанних захворювань у 2019 році було збільшено на понад 330 млн грн, воно становить більше ніж 1,7 млрд грн, повідомили в МОЗ України.
На кошти, зекономлені під час закупівлі ліків через міжнародні організації, МОЗ України вирішило додатково закупити препарати для людей з орфанними хворобами. Про це 3 червня повідомила прес-служба міністерства.
"На зекономлені кошти вирішили закупити додаткові обсяги таких препаратів: "Силденафіл" і "Бозентан" для лікування легеневої артеріальної гіпертензії, "Соматотропін" для лікування нанізму, "Іміглюцераз" для лікування хвороби Гоше та засоби для відкритих ран", – ідеться в повідомленні.
"Завдяки ефективним закупівлям та оновленому плануванню вдалося досягти економії коштів. Фінансування, зокрема, за програмами орфанних захворювань на 2019 рік було збільшено на понад 330 млн грн у порівнянні із 2018 роком, і загалом склало понад 1,7 млрд грн", – додали в МОЗ.
Крім цього, уперше в бюджеті на 2019 рік було виділено кошти для дорослих із ювенільним ревматоїдним артритом та первинними імунодефіцитами, повідомили у відомстві. Раніше пацієнтів із цими діагнозами забезпечували лікуванням тільки до 18 років.
Орфанними хворобами в медицині називають небезпечні для життя захворювання, які трапляються рідше від одного випадку на 2000 осіб. У 2017 році МОЗ України занесло до переліку орфанних захворювань 294 діагнози.
У 2015 році МОЗ передало закупівлі ліків за 12 державними програмами на суму понад 2 млрд грн трьом міжнародним організаціям: Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ), Програмі розвитку ООН (ПРООН) і британському закупівельному агентству Crown Agents.
У січні 2019 року в.о. глави МОЗ України Уляна Супрун заявляла, що у зв'язку з переданням держзакупівель ліків міжнародним організаціям їхня вартість для України знизилася на 40% протягом чотирьох років.