НАБУ повідомило про підозру у розтраті під час закупівлі палива чотирьом чиновникам Міноборони
Національне антикорупційне бюро України повідомило, що в розтраті під час закупівлі палива підозрюють чотирьох чиновників Міноборони: заступника глави відомства, директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів, співробітника одного з відділів цього департаменту і співробітника департаменту внутрішнього аудиту.
11 жовтня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило про підозру у розтраті під час закупівлі палива чотирьом чиновникам Міноборони, повідомляє прес-служба відомства.
Усіх їх підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Зазначено, що, крім заступника глави Міноборони та директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів, у справі як підозрювані фігурують співробітник одного з відділів цього департаменту і співробітник департаменту внутрішнього аудиту.
Питання про обрання щодо підозрюваних запобіжного заходу вирішують.
Учора НАБУ затримало заступника глави Міноборони і керівника департаменту за підозрою в розтраті 149 млн грн під час закупівлі палива. Досудове розслідування детективи почали у вересні 2016 року. За даними "Громадського", мова йде про директора департаменту держзакупівель МОУ Володимира Гулєвича і заступника міністра оборони генерал-майора Ігоря Павловського.
Пізніше голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив про затримання ще двох фігурантів. 12 жовтня Солом'янський суд мав обрати їм запобіжний захід. За даними INSIDER, у справі фігурує шестеро чиновників Міноборони.
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко розповів, що кримінальна справа пов'язана з компанією "Трейд Коммодіті", до якої має стосунок бізнесмен Андрій Адамовський. За словами парламентарія, Адамовський є партнером нардепа від БПП Олександра Грановського. Останній заперечує причетність до компанії.
За інформацією "Українських новин", посадовці "Трейд Коммодіті", які фігурують у справі, утекли.
Дані проекту "Zaкупівлі 2.0" свідчать, що за два з половиною роки участі в державних тендерах "Трейд Коммодіті" вдалося виграти підряди на 6,87 млрд грн. Серед найбільших замовників її продукції – НАЕК "Енергоатом", ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", ПАТ "Укрзалізниця" та інші компанії.