"Нафтогаз": Оператори газорозподільних мереж незаконно нараховують споживачам додаткові обсяги газу
У "Нафтогазі" заявили, що регулятор ініціює позапланові перевірки операторів газорозподільних мереж і облгазів, які з порушенням заборони Нацкомісії нараховують споживачам додаткові обсяги нібито спожитого газу.
У разі наявності у платіжці за газ незрозумілих додаткових нарахувань споживачам необхідно написати скаргу в газзбути з вимогою перерахувати обсяги спожитого палива. Про це 2 січня заявили у прес-службі "Нафтогазу" у Facebook.
"Оператори ГРМ (газорозподільних мереж. – "ГОРДОН") (приватні компанії, 70% яких належить одному відомому олігарху [Дмитру Фірташу]) ігнорують заборону Нацкомісії і продовжують незаконно донараховувати споживачам додаткові обсяги газу, застосовуючи коефіцієнт приведення до стандартних умов", – повідомили в компанії.
У "Нафтогазі" зазначили, що регулятор ініціює позапланові перевірки операторів газорозподільних мереж та перевірку облгазів за їхню практику приведення споживання газу для населення "до стандартних умов" і намагається дістати дозвіл на ці перевірки в Державній регуляторній службі.
"Рекомендуємо споживачам платити лише за спожите за лічильником", – підкреслили в "Нафтогазі".
22 жовтня голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що сподівається спільно з органами влади знайти механізм реалізації газу, який не дасть змоги грошам "розчинятися в повітрі або йти на користь приватним олігархам".
26 жовтня Коболєв повідомив, що борги облгазів перед "Нафтогазом" становлять майже $2 млрд. За його словами, приблизно 75% облгазів контролює бізнесмен Дмитро Фірташ.
6 грудня "Нафтогаз" заявив, що облгази і газзбути, підконтрольні Фірташу, дезінформують споживачів у квитанціях зі сплати газу – у листопаді більшість побутових споживачів України отримала від своїх постачальників газу платіжки з донарахуваннями за жовтень і попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами.
10 грудня в "Нафтогазі" повідомили, що облгази та пов'язані з ними структури збуту газу нараховують споживачам штучну заборгованість, а потім чинять психологічний тиск, погрожуючи швидким відключенням.