Наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова залишається чинним – "ПриватБанк"
У "ПриватБанку" зазначили, що екс-співвласники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, як і раніше, не можуть відчужувати свої активи без дозволу фінустанови чи Високого суду Лондона.
У справі, відкритій за позовом "ПриватБанку" до своїх колишніх власників, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, залишається чинним судовий наказ про всесвітній арешт активів відповідачів. Про це йдеться в заяві банку, опублікованій 4 грудня на його сайті.
У "ПриватБанку" зазначили, що на слуханнях 23 листопада, підсумки яких було озвучено сьогодні, суддя Високого суду Лондона Фанкорт надав українському банку право оскаржити рішення про те, що позов "ПриватБанку" до колишніх власників не підпадає під юрисдикцію суду.
"Судовий наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників банку, пана Ігоря Коломойського та пана Геннадія Боголюбова, та шести компаній, які, як заявляється, підконтрольні їм, на суму $2,6 млрд наразі залишається чинним. Відповідачам і надалі заборонено, окрім іншого, відчужувати свої активи без згоди банку або дозволу англійського суду", – підкреслили у фінустанові.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $1,9 млрд, провівши низку незаконних операцій із фальшивими кредитами.
19 грудня 2017 року Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова і шести компаній, які їм, імовірно, належать або є під їхнім контролем.
У "ПриватБанку" 4 грудня заявили, що розмір позовних вимог до Коломойського та Боголюбова збільшився з урахуванням відсотків приблизно до $3 млрд.
Зі свого боку юристи, що представляють інтереси екс-акціонерів, заявили, що позов до їхніх клієнтів відхилено, а світовий арешт активів Коломойського та Боголюбова визнано помилковим і буде знято.
Суд у Лондоні вказав у своєму документі, що Коломойський і Боголюбов визнали завдання збитків "ПриватБанку" на суму $248 млн.