Нацбанк України випустив обмежену кількість електронної гривні
Упровадження е-гривні в Україні неможливе без значних інвестицій і модернізації платіжної інфраструктури, а також популяризації електронної валюти серед населення, зазначили в Нацбанку.
Національний банк України (НБУ) в межах вивчення можливості функціонування власної цифрової валюти випустив обмежену кількість електронної гривні (е-гривні). Про це регулятор поінформував 4 червня.
"Національний банк проаналізував міжнародний досвід, дослідив правові аспекти, макроекономічний ефект і опрацював оптимальні варіанти бізнес-моделі обігу е-гривні. Паралельно з теоретичним вивченням проект Національного банку включав і практичну частину. У межах випробовування технології блокчейн-платформи в обіг було випущено обмежений обсяг е-гривні, операції з використанням якої тестувалися робочими групами за участю Національного банку, компаній-волонтерів, а також Світового банку, експерти якого надавали Національному банку консультації в межах технічної допомоги", – указано в повідомленні.
У НБУ зазначили, що "перевагами е-гривні є простота використання, доступність, безпечність (погашення і розрахунки гарантуються Національним банком) та швидкість розрахунків".
"Важко прогнозувати, яка кількість громадян України стане користувачами електронної гривні у разі ухвалення рішення про її впровадження в національному масштабі. Упровадження е-гривні неможливе без значних інвестицій та часу на модернізацію платіжної інфраструктури та популяризацію електронної гривні як нового інструменту для населення з урахуванням уже існуючих звичок споживачів", – підкреслили в Нацбанку.
За словами заступника голови НБУ Сергія Холода, можливість випуску е-гривні вивчатимуть і надалі, "зважаючи на отримані результати проекту, сучасні потреби ринку і потенційний розвиток економіки".