Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила про недофінансування
Відповідно до закону "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні", бюджет НСТУ має становити 0,2% від державного бюджету. У Національній суспільній телерадіокомпанії України зазначили, що для них у державному бюджеті передбачено 776,6 млн грн.
У проекті державного бюджету України на 2018 рік на фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України передбачено вдвічі менше коштів, ніж зазначено в законі "Про суспільне телебачення і радіомовлення України". Про це прес-служба НСТУ заявила у Facebook.
У НСТУ зазначили, що для них у державному бюджеті передбачено 776,6 млн грн.
"Правління НСТУ змушене констатувати небажання влади профінансувати суспільне мовлення і виконати вимоги закону. Ситуацію з недофінансуванням ми сприймаємо як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії. Спроби тиску на незалежне суспільне мовлення шляхом незаконного недофінансування є неприйнятними у демократичному суспільстві", – ідеться в повідомленні.
Голова правління НСТУ Зураб Аласанія заявив, що суспільне мовлення зараз переживає "найскладніші часи".
"Для нас це – час реформ і перебудови колишньої державної компанії у незалежного мовника. Відсутність належного фінансування підриває весь процес реформ. Адже мова йде вже навіть не про закупівлю техніки чи сучасного обладнання. Ідеться про реорганізацію самої структури, що є фінансово затратним, але є інвестицією в майбутнє. Без належного фінансування подальші реформи неможливі", – сказав Аласанія.
Рішення про створення ПАТ "Національне суспільне телебачення України" Верховна Рада ухвалила в березні 2015 року, у квітні того ж року законопроект підписав президент Петро Порошенко.
13 липня народні депутати не внесли змін, що стосуються фінансування суспільного мовлення, до державного бюджету на 2017 рік. Відповідну поправку було відхилено, повідомляє "Телекритика".
Відповідно до закону "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні" бюджет НСТУ має становити 0,2% від державного бюджету.
На 2017 рік держава виділила національному мовцеві приблизно 970 млн грн, яких було достатньо лише для покриття поточних витрат. Відсутні понад 300 млн грн мали піти на забезпечення міжнародних трансляцій, виробництво власного продукту, розвиток і реформування, пише видання.