НБУ: Нинішня макроекономічна ситуація – найкраща за час незалежності України
Як заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб, досягнутий баланс у макроекономіці буде "фундаментальним, а не короткостроковим".
Нинішня макроекономічна ситуація – найкраща за час незалежності України, заявив у інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", опублікованому 5 грудня, заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб.
"В Україні ніколи ще не було такої нормальної макроекономічної ситуації, як зараз. Більші темпи економічного зростання були, інфляція була нижчою, але кращої загальної комплексної макроекономічної картинки не було. Згадайте 2005–2007 роки: зростання вище, але інфляція висока... Потім 2012–2013 роки: знову ж таки – дефіцит поточного рахунку майже 9% ВВП. Дефіцит "Нафтогазу", а це половина загального фіскального дефіциту країни. Так, ще у 2011 році резерви були $40 млрд, але країну економічно порвало швидко, "як Тузик грілку". Я завжди говорив: навіть без війни економіку порвало б", – сказав Сологуб.
Він зазначив, що "зараз таких макроекономічних дисбалансів немає".
"Ми дуже ретельно за цим дивимося. Наприклад, за 10 місяців дефіцит поточного рахунку платіжного балансу становив $3,4 млрд. Минулого року було $4,1 млрд. Через те, що економіка зростає, у відсотках до ВВП результат ще кращий: дефіцит становитиме 2,8% ВВП, тоді як минулого року було 3,9% ВВП", – продовжив заступник голови НБУ.
Він додав, що вважає цей баланс "фундаментальним, а не короткостроковим".
За прогнозами Національного банку України на початок листопада, інфляція знизиться до 6,3% до кінця 2019 року і сягне середньострокової мети 5% наприкінці 2020 року.
У щорічному звіті Світового банку йдеться про те, що 2020 року зростання валового внутрішнього продукту України становитиме 3,4%. У НБУ прогнозують, що зростання ВВП у 2019-му і 2020 році буде 3,5%, а 2021-го – 4%.