НБУ ввів у обіг оновлені банкноти номіналом 200 грн

На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року
Фото: National Bank of Ukraine (NBU) / Flickr

Національний банк України передусім планує ввести в обіг приблизно 5 млн оновлених 200-гривневих банкнот, повідомили в НБУ.

25 лютого Національний банк України ввів у обіг оновлені банкноти номіналом 200 грн. Про це поінформувала пресслужба НБУ.

Національний банк передусім планує ввести в обіг приблизно 5 млн оновлених 200-гривневих банкнот. Першу партію цих грошових знаків уже розподілили між підрозділами Національного банку в регіонах, розповіли у пресслужбі.

"Для громадян Національний банк створив максимально зручні умови – їм не потрібно обмінювати банкноти номіналами 200 гривень попереднього зразка на нові. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно як новими грошовими знаками, так і банкнотами номіналом 200 гривень зразка 2007 року. Поступово в обігу ставатиме більше нових 200-гривневих банкнот у результаті природного зношення банкнот попереднього зразка", – пояснили в НБУ.

За дизайном вона схожа на нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 і 1000 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовій стороні розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення В'їзної вежі Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено в центр банкноти (раніше був із правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм. Колірна гама та сама.

Відео: Національний банк України / YouTube

У НБУ запевнили, що водночас вони значно посилили захист нової банкноти кількома сучасними елементами. Зокрема, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити такий елемент захисту, як оптично змінний елемент SPARK. Він поступово змінює колір від пурпурового до золотисто-зеленого. Також з'явилася "віконна" захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти і графічний знак гривні. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, помітно кінетичний ефект – змінюється напрямок руху її фонового зображення.

Крім того, на банкноті покращено рельєфності елементів друку, зокрема елемента для людей із вадами зору, додали в НБУ.