НБУ зберіг облікову ставку на рівні 17,5% річних

НБУ зберіг облікову ставку
Фото: EPA

Два місяці поспіль споживча інфляція перевищувала прогнози, але фундаментальний інфляційний тиск і далі знижувався, зазначили в Нацбанку України.

Нацбанк України зберіг облікову ставку на рівні 17,5% річних. Про це 6 червня повідомила прес-служба НБУ.

"Це необхідно для убезпечення від інфляційних ризиків, які посилилися з моменту ухвалення попереднього рішення у квітні, та досягнення цілі [за рівнем інфляції] 5% у наступному році", – ідеться в повідомленні.

У НБУ зазначили, що два місяці поспіль споживча інфляція перевищувала прогноз.

"У квітні вона становила 8,8% у річному вимірі й у травні, за оцінками НБУ, продовжила прискорюватися. Утім, таке прискорення зумовлене насамперед тимчасовими чинниками. Серед них – зростання цін на окремі види овочів та паливо. У другій половині року вплив цих чинників нівелюється через надходження у продаж овочів нового врожаю, а також здешевлення енергоресурсів на світовому ринку", – повідомили в Нацбанку.

Водночас фундаментальний інфляційний тиск і далі знижувався.

У НБУ вказали на розширення внутрішнього попиту, що може стримувати послаблення інфляційного тиску. Серед інших ризиків регулятор назвав невизначеність у період виборів, рецесію світової економіки та зниження цін на світових ринках, збереження геополітичного напруження, торговельні конфлікти, невизначеність щодо обсягів транзиту російського газу через Україну до 2020 року, війну на Донбасі і нові торгові обмеження з боку РФ.

"Правління Національного банку, як і раніше, припускає, що цикл пом'якшення монетарної політики може продовжитися за умови послаблення інфляційних ризиків та стійкого покращення інфляційних очікувань", – ідеться в повідомленні.

Облікова ставка визначає норму відсотка, який НБУ стягує під час рефінансування комерційних банків.

НБУ підвищив облікову ставку із 17,5% до 18% річних у вересні 2018 року, потім кілька разів зберігав її.

У квітні 2019 року регулятор знизив облікову ставку до 17,5% річних.