Новий закон змінить правила гри для більш ніж 500 тис. товариств із обмеженою відповідальністю в Україні – партнер AEQUO Бабич
У довгостроковій перспективі закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", який набув чинності цього тижня, сприятиме зростанню ВВП країни завдяки створенню сприятливих умов для ведення бізнесу і залученню інвестицій в українську економіку, упевнена співавтор документа, партнер компанії AEQUO Анна Бабич.
Закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" (ТОВ і ТДВ), який цього тижня набув чинності і замінив норми закону "Про господарські товариства" від 1991 року, змінить правила гри та спростить ведення бізнесу, заявила в коментарі порталу "Политота" керівник практики корпоративного права, партнер компанії AEQUO Анна Бабич.
"Ухвалення закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю – одна з найдовгоочікуваніших подій в історії реформування корпоративного законодавства України. Цей закон змінить правила гри для більш ніж 500 тис. товариств із обмеженою відповідальністю в Україні та забезпечить лібералізацію корпоративного управління, максимальну гнучкість ведення підприємницької діяльності основного бізнес-осередку країни, а також захист бізнесу від рейдерства. Крім того, в довгостроковій перспективі закон сприятиме зростанню ВВП країни завдяки створенню сприятливих умов для ведення бізнесу та залученню інвестицій в українську економіку", – зазначила юрист.
Серед головних нововведень закону вона назвала запровадження корпоративної угоди, відсутність обмеження кількості учасників ТОВ і встановлення чітких механізмів для ухваленя рішень учасниками товариств, а також порядку створення наглядової ради.
Закон передбачає скасування обов'язкового кворуму і ревізійної комісії, введення відповідальності менеджменту та наглядової ради, запровадження принципів добросовісності управління, удосконалення правил обігу часток і захисту права власності на частки, врегулювання питань переважного права застави, виходу, виключення, спадкування та інші норми.
Документ дає власникам ТОВ і ТДВ рік на те, щоб привести свої статути у відповідність до нових правил і без реєстраційного збору провести державну реєстрацію цих змін.
6 лютого Верховна Рада ухвалила цей законопроект у другому читанні, 12 березня його підписав президент.