Одним із драйверів розвитку економіки в першому півріччі 2019 року була фармацевтика – ЗМІ
За даними Держстату, індекс промислового виробництва фармацевтичних продуктів та препаратів за січень – червень 2019 року становив 10,7%. Портал Dengi.ua зазначає, що водночас низка галузей за той самий період продемонструвала спад.
Фармацевтичне виробництво у 2019 році стало одним із драйверів промисловості й показує гарну експортну динаміку, зазначено в редакційній статті порталу Dengi.ua за 15 серпня.
У статті наголошують, що, за даними Держстату, індекс промислового виробництва за перше півріччя становив усього 0,5% порівняно з першим півріччям 2018 року, багато галузей за шість місяців не тільки не зросли, але й утратили.
"Одним із драйверів розвитку економіки в першому півріччі 2019 року була фармацевтика. За даними Держстату, індекс промвиробництва фармацевтичних продуктів та препаратів за січень – червень 2019 року становив 10,7%. Дуже позитивною була й динаміка експорту фармпрепаратів, вироблених у країні: приріст на 30,5% у січні – травні 2019 року (порівняно із січнем – травнем 2018-го)", – пишуть автори статті.
У матеріалі зазначено, що, за даними дослідження PharmXplorer/"Фармстандарт" компанії Proxima Research, за січень – червень 2019 року продажі всіх категорій товарів "аптечного кошика" у грошовому вираженні збільшилися порівняно з аналогічним періодом 2018 року на 16,6% – до 48,9 млрд грн.
За даними видання, лідерство на фармринку восьмий рік поспіль утримує компанія "Фармак", продажі якої в першому півріччі зросли на 18%, частка компанії становить 5,42%. На другому місці в роздрібних продажах – “Артеріум“ зі зростанням обсягу продажів на 11,7% і часткою ринку 3,44%. Третє місце посідає “Дарниця“, яка наростила продажі в січні – червні на 13,7%, частка ринку цієї компанії – 3,19%.
Автори матеріалу зазначають, що усталена у світі практика оцінювання фармвиробництва і його лідерів пов'язана із грошовими показниками, такими як обсяг продажів (виторг).
"Ми для себе виділяємо категорії, якими вимірюємо світ, бізнес тощо. У цій ситуації, якщо йдеться про бізнес, то ми вимірюємо грошима – за обсягом товарообігу у грошах", – зазначив у коментарі виданню директор компанії "Бізнес Кредит" Сергій Єременко.