Підвищені зарплати медикам виплатили в 14 областях України – Степанов
Чернівецька область, де хворих на COVID-19 виявлено найбільше, потребує дофінансування для виплат підвищених зарплат медикам, зазначив глава МОЗ України Максим Степанов.
Надбавки за роботу із хворими на коронавірусну інфекцію медикам виплатили в 14 областях України, заявив 16 травня на нараді з президентом Володимиром Зеленським міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Про це поінформував сайт глави держави.
"14 регіонів уже виплатили всі надбавки до 300% за березень лікарям за безпосередню роботу з пацієнтами з коронавірусною інфекцією COVID-19... Чернівецька область, де поширення недуги було найбільшим, потребуватиме дофінансування", – йдеться в повідомленні.
Степанов зазначив, що виплату доплат медикам завершать на початку наступного тижня.
За словами Зеленського, у Херсонській області виплати завершили минулого тижня, а "Волинь, Луганщина, Рівненщина та деякі інші області досі застрягли в бюрократичній тяганині".
Загалом в Україні 27 адміністративно-територіальних одиниць, одна з яких – Автономна Республіка Крим – окупована Росією.
Станом на ранок 16 травня в Україні виявили 528 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Загалом в Україні зареєстровано 17 858 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 (у Чернівецькій області – 2647), із них летальних – 497, 4906 пацієнтів одужали.
13 травня Степанов стверджував, що 300-відсоткову надбавку за березень медикам, які працюють із COVID-19, виплатили майже в усіх регіонах.
Міністр говорив, що регіонам виділили 905 млн грн медичної субвенції на доплати в розмірі 300% зарплати медикам за березень. За підрахунками МОЗ, 300% окладу мали отримати 5435 медичних працівників, на це було потрібно 181,6 млн грн. Степанов пояснював, що доплати передбачені для всіх без винятку медиків, які працювали з інфікованими коронавірусом пацієнтами (незалежно від того, скільки днів вони були на роботі), але майже в усіх регіонах місцева влада зробила нарахування медпрацівникам на підставі наказу Мінсоцполітики від 2003 року, де є фраза "за фактично відпрацьований час". У МОЗ вимагали виправити ситуацію.
Доплати медикам кілька разів обговорювали на нараді президента України Володимира Зеленського з представниками Кабінету Міністрів і місцевої влади. Президент заявив, що винні у затриманні виплат лікарям мають понести відповідальність.