Понад 40% доходів держбюджету України на 2019 рік спрямують на погашення держборгу – Рахункова палата
Через необхідність виплатити державний борг у розмірі 40% від доходів держбюджету України у 2019 році можливості для підвищення пенсій, зарплат і соціальних виплат, а також для розвитку інфраструктури зменшаться, заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.
Голова Рахункової палати Валерій Пацкан повідомив, що у 2019 році понад 40% державного бюджету потрібно буде віддати на погашення боргів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати України.
"Більше 40% доходів державного бюджету належить сплатити на погашення й обслуговування державного боргу, що зменшує можливості бюджету для здійснення соціально-економічних видатків. А отже зменшуються можливості для підвищення пенсій, зарплат та соціальних виплат, а також для будівництва доріг, нових шкіл, лікарень, дитсадків і загалом розвитку інфраструктури", – повідомив Пацкан.
За його словами, у проекті бюджету на наступний рік між місцевими бюджетами не розподілили 13 субвенцій на загальну суму 7 млрд грн. Зокрема, на забезпечення програми "Нова українська школа", модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів, формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад.
Кабміну запропонували надати право здійснювати розподіл за окремими субвенціями.
Пацкан зазначив, що, незважаючи на заплановане підвищення тарифів на газ для населення і розширення переліку сімей, які мають право на отримання субсидій на житлово-комунальні послуги, у проекті державного бюджету на 2019 рік передбачено скорочення фінансування системи субсидій на 21%.
"Ці дані свідчать про зменшення кількості сімей, які отримають житлові субсидії. У цій ситуації кошти, які виділяються на субсидії, потрібно максимально ефективно використовувати", – зазначив Пацкан.
За даними Мінфіну, Україна у 2018 році має повернути кредиторам 325,5 млрд грн, у 2019-му – 317,47 млрд грн, у 2020-му – 266,07 млрд грн.
У держбюджеті-2018 на обслуговування державного боргу передбачено 130,2 млрд грн.
У Мінфіні повідомляли, що станом на 30 квітня 2018 року сукупний державний прямий і гарантований борг України становив 2,021 трлн грн ($77,05 млрд).
22 серпня в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова заявила, що уряд України прогнозує зниження прямого державного боргу країни до 52% ВВП у 2019 році.