Порошенко доручив забезпечити фінансування програми для захисту складів із боєприпасами

Порошенко: Розумію, що нам у спадок із радянських часів дісталася велика кількість боєприпасів, і добре, що вони збереглися досі
Фото: EPA

В Україні поки немає жодного складу для зберігання боєприпасів, який би відповідав вимогам НАТО, зазначив президент України Петро Порошенко, коментуючи вибухи на 6-му арсеналі Міноборони в Чернігівській області.

Президент України Петро Порошенко 9 жовтня доручив міністру закордонних справ Павлові Клімкіну і міністру оборони Степану Полтораку завершити переговори з НАТО про реалізацію спеціального трастового фонду, який гарантуватиме безпечну експлуатацію та охорону складів із боєприпасами. Про це повідомила прес-служба Порошенка.

Сьогодні він провів нараду із главами силових відомств щодо вибухів на 6-му арсеналі Міноборони в Чернігівській області.

"Розумію, що нам у спадок із радянських часів дісталася велика кількість боєприпасів, і добре, що вони збереглися й досі. Добре, що оборонні міністри й комерсанти 90-х і нульових не встигли їх розпродати. Але на сьогоднішній день ми, на жаль, ще не маємо жодного сучасного складу, який би повністю відповідав стандартам НАТО. Доручаю міністру оборони та міністру закордонних справ терміново завершити переговори з НАТО щодо створення та реалізації спеціального трастового фонду, який забезпечує безпечну експлуатацію й ефективну сучасну охорону об'єктів зберігання боєприпасів. Я б дуже просив, щоб ми забезпечили фінансування в повному обсязі за програмою захисту складів зберігання боєприпасів. Так, цього недостатньо, але ми можемо цього року виконати в повному обсязі кожне фінансування – і щодо забезпечення периметра, і щодо будівництва сховищ, і щодо перевезення боєприпасів", – сказав Порошенко.

Великі пожежі із 2003 року виникали на шести військових складах у країні.

У ніч на 9 жовтня почали вибухати боєприпаси на території 6-го арсеналу Міністерства оборони України. Станом на 7.00 кожної секунди відбувалося два-три вибухи. Пізніше інтенсивність вибухів знизилася.

За даними Міноборони станом на 15.00, пожежа охопила приблизно 30% території арсеналу.

Над зоною пожежі закрито повітряний простір у радіусі 30 км. Рух залізничного та автомобільного транспорту в районі НП зупинено. Із населених пунктів у зоні ураження евакуювали понад 20 тис. осіб.

Військова прокуратура Центрального регіону України відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, окрім воєнного стану).

Служба безпеки України й Нацполіція не відкидають диверсії.