Порошенко повідомив, що Україна залучила $3 млрд від розміщення єврооблігацій на 15 років
Президент України Петро Порошенко вважає розміщення єврооблігацій у такому обсязі "позитивною оцінкою реформ".
Україна розмістила єврооблігації на $3 млрд під 7,375% річних із 15-річним терміном погашення. Про це президент України Петро Порошенко заявив 18 вересня під час зустрічі з міжнародними інвесторами у Нью-Йорку. Захід транслював телеканал "112 Україна".
"Ніколи Україна не приваблювала такого обсягу, ніколи не приваблювала на термін у 15 років. Це неймовірно позитивна оцінка інвесторами реформ, які проводять в Україні. Кожен інвестор своїм доларом голосує за успіх реформ", – сказав він.
Порошенко вважає, що "сьогоднішнє запозичення також є фінансовою подушкою, фінансовою платформою для проведення подальших реформ".
"Українські новини" з посиланням на представника одного з іноземних банків повідомляють, що організаторами угоди є BNP Paribas, Goldman Sachs і JP Morgan. Нові папери матимуть строк обігу до 25 вересня 2032 року.
Reuters зазначає, що попит на нові папери становить $9,3 млрд. Умови випуску передбачають амортизацію боргу з виплатою всієї суми чотирма рівними траншами у 2031–2032 роках.
Отримані від розміщення кошти планують передати на викуп паперів в обігу з погашенням у 2019-му і 2020 роках, а також для використання у державному бюджеті. Раніше Міністерство фінансів України повідомило, що інвестори подали до викупу папери на $1,576 млрд.
"Интерфакс" нагадує, що нова угода стала першим ринковим розміщенням для країни з 2013 року, коли Україна продала 10-річні єврооблігації на $1,25 млрд із прибутковістю 7,5% річних.
У 2014–2016 роках Україна щорічно розміщувала п'ятирічні єврооблігації обсягом $1 млрд, боргові папери були гарантовані США, що давало змогу країні позичати за рекордно низькими ставками – наприклад, минулого року прибутковість євробондів України становила всього 1,471%.