Потрібно припинити робити дійну корову для приватного бізнесу з державної компанії – в.о. голови "Енергоатому"
Причиною кризової ситуації в НАЕК "Енергоатом" в.о. голови компанії Петро Котін вважає штучний пріоритет в оплаті, який на енергоринку мають виробники дорожчої "зеленої" та теплової електроенергії.
НАЕК "Енергоатом" зазнає збитків у зв'язку зі штучними обмеженнями виробництва дешевої електроенергії. Про це заявив в.о. голови НАЕК "Енергоатом" Петро Котін в опублікованому сьогодні інтерв'ю "Цензор.НЕТ".
"Ми сюди прийшли, щоб припинити вже робити дійну корову для приватного бізнесу з державної компанії, яка підтримує економіку і яка забезпечує найдешевшу електроенергію, – сказав Котін. – Ми не можемо виконати виробничий план, план модернізації. У березні ми отримали 2,2 млрд – а власних обов'язкових платежів у нас 3,2 млрд".
Причиною кризової ситуації в.о. голови НАЕК "Енергоатом" вважає штучний пріоритет в оплаті, який на енергоринку мають виробники дорожчої "зеленої" та теплової електроенергії.
"Я був генеральним директором донедавна на найбільшій Запорізькій атомній станції. Собівартість електроенергії там 37 коп. за 1 квт/год. На Хмельницькій станції у нас собівартість вища – 64 коп. за 1 квт/год .У середньому електроенергію НАЕК продають на енергоринку за ціною 65–70 коп. Для порівняння: собівартість електроенергії на теплоелектростанції приблизно по 1,20 грн . Вони не можуть дешевше продавати. Зелену, сонячну електроенергію продають до 5 грн за 1 квт/год", – сказав він.
Тільки 15% електроенергії "Енергоатом" сьогодні може продавати за ринковою ціною, зазначив топменеджер.
"Решту нашої електроенергії посередник використовує, зокрема, щоб оплачувати високі тарифи для приватних енергокомпаній. Держава сама себе загнала у збитки. Ця схема – проти державних інтересів. Це втрати всім нашим громадянам, економіці, бюджету", – переконаний Котін.
Напередодні "Цензор.НЕТ" повідомляв, що вироблення електроенергії НАЕК "Енергоатом" 21 квітня було обмежено на 21%. За наявної робочої потужності 10 050 МВт у роботу було включено лише 7 900 МВт, а замість дешевої електроенергії держкомпанії споживали дорогу електроенергію зеленої і теплової генерації.
"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох чинних АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт, забезпечує приблизно 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%, ідеться на сайті підприємства.