Президент Асоціації енергетики України: Нам однозначно треба виходити в ринок, інакше не вийдемо зі спіралі корупційних схем
Ринок електроенергії необхідно запускати в передбачений законом термін, вагомих аргументів проти цього немає, заявив президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець.
Конкурентний ринок електроенергії в Україні може бути введено без будь-яких перешкод, заявив президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець на круглому столі "Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії", повідомляють "Українські новини".
"За останні два місяці не почув жодного вагомого аргументу від критиків і від лобістів перенесення ринку електричної енергії, який був би аргументований чи з правової точки зору, чи з технічної, і говорив би про реальну неготовність ринку", – сказав він.
Експерт переконаний, що запровадження конкурентного ринку електроенергії забезпечить прозорість роботи галузі.
"Ніколи не вийдемо із цієї замкненої спіралі всіх цих схем корупційних у тому числі, при ручному регулюванні (якщо не буде запущена реформа енергоринку). Нам однозначно треба виходити в ринок", – вважає Трохимець.
Він додав, що поданий нардепом Олександром Домбровським законопроєкт №10318 про відтермінування запуску нового ринку електроенергії на три місяці не вплине на терміни.
"Із точки зору регламенту Верховної Ради відтермінування на три місяці вже неможливе. Чому? Тому що ті законопроєкти, які були депутатськими, не включені до порядку денного. До 1 липня, це дата введення ринку, ці законопроєкти не включені до порядку денного, і залишився один лише пленарний тиждень, на якому можуть той чи інший законопроєкт проголосувати", – пояснив Олександр Трохимець.
Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на 1 липня. Вона передбачає імплементацію норм Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу й передання електроенергії.
23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейської енергетичної спільноти, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.