У разі анклавізації України з'являться змагальні "точки" між країнами – бізнесмен Кулагін
Ідея анклавізації України полягає в наданні найрозвиненішим країнам світу невеликих територій, які функціонуватимуть під їхньою юрисдикцією, а в буферних зонах буде встановлено нульову ставку за позиками. Усе це зробить Україну світовим адаптивним майданчиком і дасть значний поштовх для розвитку економіки, розповів автор концепції – український підприємець, керівний власник девелоперської компанії ОМОКС Олексій Кулагін.
Якщо в кожній області України на території площею приблизно 200 га заснувати анклави розвинених країн світу, це дасть значний поштовх для економіки країни і розвитку людства загалом. Таку думку в інтерв'ю головному редактору порталу "Хвиля" Юрієві Романенку висловив автор і розробник проєкту анклавізації – український підприємець, керівний власник девелоперської компанії ОМОКС Олексій Кулагін. Інтерв'ю опубліковано на YouTube-каналі журналіста.
Основний принцип роботи майбутніх анклавів він описав на прикладі Швейцарії.
"Є анклав зі своєю територією. У ньому є громадяни, є банківські структури, які живуть і працюють за законами Швейцарії. Навколо анклаву – буферна зона (нейтральна територія, де не діють ні закони Швейцарії, ні закони України, але є прикордонні пункти і певні правила, про які спільно домовляються дві країни). Беремо програми, які, припустимо, хоче розвивати Швейцарія на наших землях. Ці програми фінансують банки. Але на території України можуть ходити тільки гривні, в анклаві – тільки швейцарські франки. Тому на нейтральній території діятимуть і Національний банк України, і основний банк Швейцарії. Вони домовляються про кредитну політику, але апріорі в нейтральній зоні ставка за позиками – нульова", – заявив Кулагін.
На думку бізнесмена, у сьогоднішньому становищі Україна опинилася не в останню чергу через те, що самі гроші у країні стали товаром.
"Гроші – це ніщо. Це папір, за допомогою якого створюють рукотворні активи, які і є справжніми активами як для Швейцарії, так і для України. Анклав хоче прогодувати себе й розпочати торговельні відносини з іншими країнами. Є нові можливості для транзиту, розвиваються порти, розвивається промисловість", – розповів підприємець.
Він пояснив, як може відбуватися анклавізація України з погляду права володіння землею.
"Із точки зору законодавства є таке римське право, називається "право суперфіцію": те, що ти створюєш на землі, належить тобі, але земля належить державі, складовою частиною якої вона є. Держава не повинна продавати землю чи давати її у власність – вона має давати її в розвиток", – підкреслив Кулагін.
Він акцентував, що для збереження країни українці сьогодні повинні створити таке майбутнє, яке можна буде планувати на багато років наперед.
"У разі анклавізації України з'являться змагальні "точки" між країнами всередині нашої країни. І Україна перетвориться на світовий адаптивний майданчик, де формуватимуть єдину світову політику, спрямовану не на пригнічення, а на розвиток людства. Буде й асиміляція. Можливо, це саме те, що потрібно нашій країні для зміни менталітету", – зазначив бізнесмен.
Кулагін додав, що в селі Чайки Київської області наявна інженерна інфраструктура розрахована на повноцінне 300-тисячне місто, тому побудувати перший анклав він пропонує саме там.