Причин для зростання цін на дизпаливо в Україні немає – Герус
Основною проблемою у постачанні нафтопродуктів, яка може виникнути в Україні через нові мита, є логістика, проте "Укрзалізниця" готова надати додаткові цистерни й оперативно доправляти вантажі від альтернативних постачальників, зазначив представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус.
Причин для зростання цін на дизельне пальне та інші нафтопродукти в Україні, незважаючи на введення Україною мит на російське дизпаливо, немає. Про це розповів на брифінгу в Києві 6 серпня представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Усі трейдери підтверджують стабільність цін, ніякого зростання немає, і тим більше немає підстав для зростання цін у роздрібних мережах", – сказав Герус.
Крім того, незважаючи на введення спецмит, минулого тижня в Україні знизили ціни на скраплений газ, зазначив він.
За словами Геруса, основною проблемою у постачанні нафтопродуктів, яку обговорювали сьогодні на нараді в уряді, може стати логістика.
У зв'язку із цим "Укрзалізниця" готова надати додаткові цистерни й оперативно перевозити нафтопродкути з південних портів, також із Литви та Білорусі, зазначив він.
"Тому ситуація асболютно спокійна, і вже в серпні ми досягнемо суттєвої диверсифікації", – підсумував Герус.
Український уряд у липні ввів спецмита на імпорт із Росії дизельного пального і скрапленого газу – 1 серпня спецмито на дизельне пальне, яке постачають трубопровідним транспортом, становило 3,75%, а з 1 жовтня його підвищать до 4%. Мито на скраплений газ підвищать у ті самі терміни відповідно до 1,75% і 3%.
Росія почала вводити санкції проти України у 2016 році – у відповідь на початок дії зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом. Україна вживає дзеркальних заходів.
У квітні 2019 року Росія заборонила експорт в Україну продукції паливно-енергетичного комплексу.
У травні Україна ухвалила рішення про введення з 1 серпня спецмита на низку товарів із РФ, окрім "чутливого імпорту", серед якого – вугілля, кокс, бензин, скраплений газ та фармацевтична продукція.