Рада НБУ пообіцяла МВФ, що й надалі підтримуватиме й відстоюватиме незалежність Нацбанку
Члени місії Міжнародного валютного фонду ознайомилися з результатами незалежного зовнішнього оцінювання функцій внутрішнього аудиту Національного банку України експертами Центрального банку Нідерландів.
Представники місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) і члени ради Національного банку України (НБУ) обговорили стан грошово-кредитного ринку й банківської системи, вдосконалення монетарної політики України, повідомляє пресслужба НБУ.
Керівник ради НБУ Богдан Данилишин нагадав, що рада схвалила основні принципи грошово-кредитної політики на 2020 рік і середньострокову перспективу.
“За умови зниження інфляційного тиску та поліпшення очікувань Національний банк пом'якшуватиме монетарну політику, сприяючи таким чином економічному зростанню. Облікова ставка в реальному вираженні поступово знижуватиметься у наступних роках до нейтрального рівня", – ідеться в повідомленні.
Під час зустрічі сторони обговорили, що рада НБУ й надалі підтримуватиме й відстоюватиме незалежність Нацбанку.
Члени місії МВФ ознайомилися з результатами незалежного зовнішнього оцінювання функцій внутрішнього аудиту НБУ експертами Центрального банку Нідерландів.
Внутрішньому аудиту НБУ поставили найвищу оцінку за шкалою оцінювання для організацій державного сектору, включно із центральними банками.
Представники Міжнародного валютного фонду поінформували членів ради про роботу над новою програмою й висловили намір продовжувати конструктивний діалог у цьому напрямі.
У жовтні 2018 року МВФ і влада України домовилися про програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми проводитимуть що пів року. Україна в межах програми отримала один транш у розмірі $1,4 млрд у грудні.
У травні 2019 року на зустрічі із Зеленським ван Роден говорив, що у МВФ не бачать перешкод для подальшого співробітництва з Україною.
29 серпня під час виступу в парламенті прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що українська влада вестиме переговори із МВФ "щодо нової три-чотирирічної програми співпраці".
Місія МВФ прибула в Київ 11 вересня. У Фонді кажуть, що головною вимогою для співробітництва є створення ефективної антикорупційної структури.