Рада ухвалила закон про енергоефективність будівель
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №4941-д про енергетичну ефективність будівель, передає кореспондент "ГОРДОН".
"За" законопроект проголосувало 259 народних депутатів.
"Ухвалення законопроекту забезпечить урегулювання правових та організаційних основ діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель", – ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Документ передбачає введення обов'язкової сертифікації енергоефективності для об'єктів будівництва, будівель і частин будівель, які здають в оренду на термін понад рік, для будівель з опалюваною площею понад 250 м&³2;, у яких розташовані державні органи та відбувається приймання громадян.
Положення закону не поширюватимуться на об'єкти культурної спадщини, будівлі промислового та сільськогосподарського призначення, об'єкти енергетики, транспорту, зв'язку й оборони, складські приміщення, культові споруди (наприклад, церкви), тимчасові споруди, серед них призначені для здійснення підприємницької діяльності, а також будівлі, що стоять окремо, з опалюваною площею менше ніж 50 м&³2; та індивідуальні будинки. Однак будинки будуть підлягати сертифікації у випадках отримання державної підтримки на здійснення термомодернізації або сертифікації таких будинків за бажанням власника.
Сертифікацію проводитимуть на договірних засадах із метою визначення фактичних показників енергоефективності будівель та оцінювання їх відповідності до мінімальних вимог енергоефективності, які буде встановлювати Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
Мінімальні вимоги до енергоефективності будівель будуть переглядати раз на п'ять років.
Виготовлення енергетичного сертифіката будівлі для об'єкта будівництва покладено на замовника будівництва до здавання такого об'єкта в експлуатацію.
Термін дії сертифіката енергетичної ефективності становитиме 10 років.