Ротшильди взяли на себе управління Roshen у межах "сліпого трасту" – ЗМІ
Розслідування телеканала "112 Україна" підтвердило інформацію про створення трасту для управління українською кондитерською корпорацією Roshen. Журналісти також з'ясували, що 100% керівної компанії належить RothschildTrust (Schweiz) AG.
Сліпий траст для управління компанією Roshen, яка належить президентові України Петру Порошенку, дійсно було створено і його контролює група, що належить сім′ї Ротшильдів – європейській династії банкірів. Такі результати журналістського розслідування опублікував на своєму сайті телеканал "112 Україна".
Журналісти з відкритих джерел простежили ланцюжок, який демонструє, які компанії беруть участь в управлінні Roshen. За даними реєстрів, компанія на 85% належить одній із трьох компаній Roshen Europe BV. Вона, зі свого боку, на 100% належить CEE Confectionery Investments.
100% цієї структури – у власності RothschildTrust (Schweiz) AG, що входить у групу Rothschild & Co і веде діяльність у сфері "приватного багатства" (privatewealth).
Група Rothschild & Co на 50% належить сім′ї Ротшильдів, ще половину розподілено серед різних інвесторів.
Траст можна вважати "сліпим", якщо кінцевий вигодонабувач не має права розпоряджатися переданим майном і навіть одержувати інформацію, як інвестують передані в траст активи, пояснюють розслідувачі. "Трасті" – це довірена особа, юридичний власник майна, який зобов'язаний розпоряджатися ним на користь вигодонабувачів.
Журналісти з'ясували, що, за даними корпоративного реєстру Кіпру, Rothschild звільнила директорів, призначених кіпрськими юристами Порошенка, і призначила замість них керівну компанію RTB Administrators AG. Її зареєстровано за адресою банку Rothschild у Швейцарії, вона займається управлінням підприємствами. Rothschild провела ще одну кадрову зміну – призначила двох додаткових директорів на Кіпрі.
"112 Україна" робить висновок, що зміна керівництва компаній свідчить про активний вплив Ротшильдів на управління Roshen.
Кондитерську корпорацію Roshen було створено президентом України Петром Порошенком у 1996 році. До її складу входять дві кондитерські фабрики у Вінниці, фабрики у Києві, Кременчуці та Липецьку (Росія), клайпедська кондитерська фабрика в Литві, угорська компанія Bonbonetti Choco Kft, а також масломолочний комбінат "Бершадьмолоко" (Вінницька область). Під час виборчої кампанії у 2014 році Порошенко пообіцяв продати компанію, якщо стане президентом.
Після перемоги на виборах для продажу Roshen було залучено компанію Rothschild. Тим не менше, одразу здійснити операцію так і не вдалося. Порошенко пояснив, що це пов'язано з початком бойових дій на сході України. За словами президента, активи Roshen йому не підконтрольні, ними керує "сліпий траст".
20 січня 2017 року стало відомо, що корпорація Roshen зупиняє виробництво в Липецьку. У червні 2017 року Roshen завершила консервацію фабрики у цьому місті.