Смолій назвав "подушкою безпеки" нову програму співпраці МВФ з Україною
Кошти Міжнародного валютного фонду особливо важливі для України в умовах істотних платежів із зовнішнього боргу обсягом приблизно $6 млрд у 2019 році, заявив голова Національного банку України Яків Смолій.
Нова програма співпраці України і Міжнародного валютного фонду – це "подушка безпеки", яка допоможе підтримати макрофінансову стабільність у країні. Про це заявив голова Національного банку України Яків Смолій, повідомляє 19 грудня прес-служба НБУ.
За його словами, кошти МВФ особливо важливі для України в умовах істотних платежів із зовнішнього боргу обсягом приблизно $6 млрд у 2019 році.
"Уперше в історії України виконання цілі з інфляції, яку встановив Національний банк, стало й одним із цільових показників програми МВФ. Це підтверджує, що низька і стабільна інфляція є необхідною передумовою стійкого економічного зростання, а режим інфляційного таргетування – найефективніший шлях до неї. Спільні цілі у цій площині означають, що МВФ вірить у спроможність Національного банку знизити інфляцію до 5% і утримувати її на такому рівні впродовж тривалого періоду", – зазначив Смолій.
19 жовтня МВФ і влада України домовилися про нову програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми проводитимуть кожні півроку.
18 грудня рада директорів Фонду затвердила цю програму. Президент України Петро Порошенко заявив, що рішення МВФ стало можливим завдяки українським реформам.
У Мінфіні нагадали, що перший транш має надійти в Україну до 25 грудня. Рішення про подальші транші ухвалюватимуть у травні і в листопаді 2019 року.