Смолій: Вважаю, що Україна повинна ініціювати нову програму співпраці з МВФ після завершення поточної
Україна має відновити довгострокове співробітництво з Міжнародним валютним фондом, упевнений голова правління Нацбанку Яків Смолій.
Голова правління НБУ Яків Смолій вважає, що Україна має продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом після завершення дії поточної програми. Про це він сказав на брифінгу 25 квітня, трансляцію вів канал НБУ в YouTube.
"Продовження співпраці з МВФ – запорука макрофінансової стабільності та підтримки ліквідності поточного рахунку для обслуговування в першу чергу зовнішнього боргу. Також це дає комфорт для співпраці з іншими міжнародними організаціями, такими як Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку, Єврокомісія", – сказав Смолій.
Він нагадав, що 14-місячна програма співпраці з МВФ stand-by завершується на початку 2020 року.
"Вона була розрахована на перехідний період, коли в Україні відбуваються президентські і парламентські вибори, щоб підтримати нас у тому напрямку, про який я сказав, – у забезпеченні певного рівня золотовалютних резервів. Вважаю, що Україна повинна ініціювати нову програму, про яку ми можемо почати говорити восени після завершення чергового перегляду, і повернутися до відновлення довгострокової співпраці з МВФ та іншими фінансовими організаціями", – заявив голова НБУ.
19 жовтня 2018 року МВФ і влада України домовилися про нову програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми здійснюватимуть щопівроку. Україна отримала перший транш у розмірі $1,4 млрд за новою програмою 21 грудня.
Смолій заявляв, що перегляд програми заплановано на травень 2019 року.