Стокгольмський арбітраж заборонив примусовий продаж української "дочки" російського банку
Акції, які належить російській держкорпорації ВЭБ "Промінвестбанку", за рішенням Третейського суду в Гаазі мали продати для виплати компенсації українському бізнесменові Ігорю Коломойському за втрату активів у Криму внаслідок окупації півострова Росією.
Стокгольмський арбітраж підтвердив рішення про заборону будь-яких дій, спрямованих на примусовий продаж акцій українського "Промінвестбанку", дочірньої організації російської держкорпорації ВЭБ. Про це 3 березня повідомило агентство РБК, посилаючись на заяву ВЭБ, що надійшла в редакцію.
Як зазначає "Інтерфакс-Україна", рішення про заборону продажу акцій на вимогу російської сторони раніше ухвалив надзвичайний арбітр. Україна вирішила оскаржити це рішення перед повним складом суду, до якого входив і призначений Україною арбітр.
2 березня повний склад підтвердив рішення Стокгольмського арбітражу надзвичайного арбітра.
Акції "Промінвестбанку" продають для виплати компенсації українському бізнесменові Ігорю Коломойському за рішенням Третейського суду в Гаазі, ухваленим у травні 2018 року. Коломойський оскаржував втрату активів в окупованому Росією Криму.
12 вересня 2018-го Апеляційний суд Києва арештував акції "Промінвестбанку", "Сбербанка" і "ВТБ Банку" для виконання рішення Третейського суду.
ВЭБ оскаржує рішення про відшкодування збитків в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.
Наприкінці липня 2019 року ВЭБ повідомляв, що Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про припинення примусового продажу "Промінвестбанку". Аукціон із продажу 99,77% акцій "Промінвестбанку" мав відбутися в серпні того самого року, однак заявок на участь у конкурсі не надійшло.