Суд у Лондоні завершив розгляд апеляції "ПриватБанку" у спорі з ексвласниками, рішення буде ухвалено восени
Апеляційний суд Лондона та Уельсу протягом п'яти днів розглядав скаргу "ПриватБанку" на рішення Високого суду Лондона про невідповідність його юрисдикції для ухвалення рішення за позовом банку до його колишніх топакціонерів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Слухання відбувалися у відкритому режимі.
В Апеляційному суді Лондона та Уельсу завершили розгляд скарги українського державного "ПриватБанку" на рішення суду першої інстанції про невідповідність його юрисдикції за позовом банку до колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також шести пов'язаних із ними компаній. Про це пресслужба "ПриватБанку" повідомила виданню "НВ Бізнес".
Слухання в апеляційному суді відбувалися із 22 липня у відкритому режимі, вони тривали п'ять днів. Імовірно, що рішення суд оголосить наприкінці вересня – на початку жовтня.
Як стверджують у держбанку, до моменту оголошення рішення всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова буде діяти. Якщо суд стане на бік "ПриватБанку", то арешт буде продовжено, а позов почнуть розглядати в режимі full trial.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до високого суду Лондона позов проти своїх колишніх власників, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyn Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd, які їм, імовірно, належать або перебувають під їхнім контролем. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $1,9 млрд, провівши низку незаконних операцій з фальшивими кредитами.
Суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова.
4 грудня 2018 року Високий суд Лондона визнав таким, що не відповідає його юрисдикції, позов "ПриватБанку". Водночас суддя визнав наявність у банку обґрунтованих позовних вимог проти Коломойського та Боголюбова щонайменше на кілька мільйонів доларів. У той самий час, на думку суду, банк не має права обирати прийнятну для себе судову інстанцію і його ексвласники мають право захищати свої інтереси за місцем постійного проживання.
21 грудня 2018 року юристи "ПриватБанку" подали апеляцію на рішення Високого суду Лондона.