Сумарний економічний ефект від транзитного контракту за п'ять років становитиме 150 млрд грн – Макогон

Україна, Євросоюз і Росія внаслідок тристоронніх перемовин підписали п'ятирічний контракт на транзит газу з 1 січня 2020 року
Фото: ЕРА

Унаслідок укладання контракту на транзит російського газу для українських підприємств знизиться тарифне навантаження за всіма напрямами, заявив голова компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон.

Сумарний позитивний економічний ефект для України від підписаних 30 грудня контрактів про продовження транзиту російського газу протягом п'яти років оцінюють у 150 млрд грн, заявив на брифінгу 9 січня голова компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Дуже багато переваг матиме й українська економіка. Наприклад, ми вчора вирішили, що сумарний позитивний економічний ефект протягом п'яти років, окрім дохідної частини за транзит, становитиме приблизно 150 млрд грн", – сказав Макогон.

Він додав, що "тарифи на вхід від видобувних українських компаній знизяться майже учетверо порівняно з тим тарифом, який міг би бути, якби транзиту не було".

Окрім того, за словами Макогона, для споживачів газу тариф "знизився удвічі порівняно з тим, яким би він міг бути за нульового транзиту". Він додав, що у зв'язку із транзитом знизився й тариф на імпорт газу з Європи.

"Ми бачимо, що практично за всіма напрямками тарифне навантаження значно знижується... що дасть змогу нашій економіці стати конкурентнішою, відповідно, у наших підприємств з'являться кошти для інвестицій у розвиток", – заявив Макогон.

Строк дії 10-річного контракту між Україною та Росією про постачання і транзит газу сплив 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

30 грудня 2019 року стало відомо, що Україна, Євросоюз і Росія внаслідок тристоронніх перемовин підписали п'ятирічний контракт на транзит газу. Згідно з документом, мінімальні гарантовані обсяги прокачування в перший рік становитимуть 65 млрд м&³3; газу, а потім – по 40 млрд м&³3; протягом наступних чотирьох років.