Світовий банк: Повноцінний запуск ринку відповідає взятим Україною зобов'язанням

Фахівці Світового банку позитивно оцінюють запуск нового ринку електроенергії, підкреслив Глазков
Фото: rbc.ua

Запровадження в Україні з 1 липня нової моделі енергоринку повністю підтримав секретаріат Енергетичної спільноти, зазначив керівник інфраструктурних проєктів Світового банку Дмитро Глазков.

Запуск в Україні нового оптового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року відповідає зобов'язанням країни перед Світовим банком, повідомив у коментарі УНІАН керівник інфраструктурних проєктів Світового банку Дмитро Глазков.

"Запровадження в Україні з 1 липня нової моделі енергоринку повністю підтримав секретаріат Енергетичної спільноти, а повноцінний запуск ринку відповідає взятим Україною зобов'язанням перед Світовим банком у межах Другого проєкту передавання електроенергії та ідеям Третього енергопакета ЄС, – зазначив він. – Нам складно оцінити повною мірою проведену підготовку з боку органів влади та учасників ринку, і ми можемо тільки сказати, що взяті на себе зобов'язання одного з учасників ринку – компанії "Укренерго", яка отримала фінансування з боку Світового банку в межах Другого проєкту передавання електроенергії, – виконано в повному обсязі".

Глазков додав, що фахівці позитивно оцінюють запуск нового ринку електроенергії, і для завершення реформи потрібно пройти ще низку етапів, зокрема зняти обмеження регулятором для граничних цін, розвивати повноцінну конкуренцію та впроваджувати механізми запобігання неконкурентній поведінці.

1 липня відповідно до закону "Про ринок електричної енергії" стартувала нова модель енергоринку, повідомив віцепрем'єр-міністр України Володимир Кістіон. Ціна електроенергії для населення залишається незмінною – в середньому 1,08 грн за кіловат, зазначив він.

Реформа передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу і передавання електроенергії.