У червні Саудівська Аравія знизить видобуток нафти на 1 млн барелів на добу
Згідно з підписаною 12 квітня угодою, Росія й Саудівська Аравія зобов'язалися знизити видобуток нафти у травні – червні на 2,5 млн барелів на добу, до 8,5 млн, але міністерство енергетики Саудівської Аравії дало доручення держкомпанії Saudi Aramco скоротити нафтовидобуток у червні додатково на 1 млн барелів на добу.
Міністерство енергетики Саудівської Аравії дало доручення державній компанії Saudi Aramco знизити видобуток нафти в червні додатково на 1 млн барелів на добу, повідомило агентство SPA 11 травня.
Отже, наступного місяця країна видобуватиме трохи менше ніж 7,5 млн барелів на добу. Це приблизно на 4,8 млн барелів на добу менше, ніж у квітні.
Крім того, міністерство закликало Saudi Aramco за домовленістю із клієнтами прагнути до скорочення нафтовидобутку у травні нижче за рівень 8,5 млн барелів на добу.
У міністерстві енергетики підкреслили, що в такий спосіб намагаються стимулювати членів Організації країн – експортерів нафти і партнерів (ОПЕК+), а також інші країни-виробники виконувати зобов'язання й забезпечити додаткове скорочення для стабілізації світового нафтового ринку.
Агентство Bloomberg повідомило, що якщо Саудівська Аравія виконає свої обіцянки, то видобуток нафти в цій країні впаде до найнижчого рівня з 2002 року.
Відразу після заяви Саудівської Аравії ціни на нафту пішли вгору, повідомило агентство Reuters. Нафта марки Brent подорожчала майже на 1%, до $31,16 за барель, а нафта марки West Texas Intermediate – на 1,5%, до $25,12 за барель. Раніше під час сесії обидві марки нафти подешевшали більш ніж на $1.
Через пандемію коронавірусу попит на нафту знизився приблизно на 30% (це орієнтовно 30 млн барелів на добу).
12 квітня члени ОПЕК, Росія і низка інших країн заявили, що домовилися про скорочення обсягів видобутку нафти на 9,7 млн барелів на добу у травні – червні, що становить приблизно 10% від усієї нафти, яка надходить на ринок (Саудівська Аравія, як і Росія, зобов'язалася знизити видобуток у цей період на 2,5 млн барелів на добу, до 8,5 млн). Потім до кінця року нафтовидобуток буде знижено на 7,7 млн барелів на добу, а із січня 2021 року до травня 2022-го – на 5,8 млн барелів на добу.
Саудівська Аравія є найбільшим експортером нафти у світі.