У Фонді держмайна повідомили, що Одеський припортовий завод у кращому разі приватизують наприкінці 2017-го
Потрібно ще чимало часу, щоб підготувати Одеський припортовий завод і "Центренерго" до нормальної приватизації, заявив заступник голови Фонду держмайна України Юрій Нікітін.
Одеський припортовий завод (ОПЗ) у кращому разі приватизують наприкінці 2017-го – на початку 2018 року, а "Центренерго" – у середині наступного року, сказав заступник голови Фонду державного майна (ФДМ) України Юрій Нікітін, повідомляють на сторінці відомства у Facebook.
"Якщо "приватизаційні монстри" – контрольні пакети акцій об'єктів енергетики, ОПЗ і "Центренерго" – потребують ще чимало часу на підготовку до нормальної приватизації, включаючи залучення радників, то блокуючі пакети акцій "облів" (обленерго. – "ГОРДОН") повністю готові. (ОПЗ у найкращому випадку – це перспектива кінця цього – початку наступного року, "Центренерго" – середина наступного)", – зазначив він.
Нікітін додав, що продаж акцій обленерго має більше плюсів для держави.
"Вони, згідно з рішеннями уряду, уже не стратегічні. Держава не має ні належного корпоративного контролю, володіючи цими пакетами, ні дивідендів. На хвилиночку, сумарна початкова вартість цих пакетів – 4,1 млрд грн! Таких дивідендів держава ніколи не дочекається, тим більше не маючи коштів на мільярдні інвестиції в модернізацію, необхідні цим компаніям, як повітря. Тим часом підприємства вже більше ніж 10 років у статусі приватизованих", – написав заступник голови ФДМ.
Він підкреслив, що продавши ці пакети акцій, держава не втратить контролю за їхньою діяльністю, оскільки її регулює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг.
Нікітін заявив, що відразу після оголошення торгів у понеділок, 24 липня, до ФДМ почали звертатися портфельні інвестори із запитаннями щодо купівлі цих акцій.
"А умови досить прості: продаж на відкритих торгах фондової біржі, без зобов'язань, без обмежень", – сказав він.
У квітні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд України має намір продати 3,5 тисячі державних підприємств.
Аукціон з продажу акцій Одеського припортового заводу ФДМ планував провести 14 грудня 2016 року. Початкова ціна мала становити 5,16 млрд грн. Але конкурс у підсумку не відбувся. 7 лютого 2017 року у ФДМ повідомили, що збори акціонерів ОПЗ дали попередню згоду на передання в оренду майна підприємства, а також у комунальну чи державну власність об'єктів, що не задіяні у виробництві, та їх продаж.
24 липня ФДМ оголосив про продаж акцій восьми енергокомпаній. У серпні на аукціонах можуть продати 25% акцій ВАТ "Одесаобленерго", ПАТ "Донецькобленерго", ПАТ "Донбасенерго", ВАТ "Сумиобленерго", ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго", ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго", ПАТ "ДТЕК Західенерго" і ПАТ "Київенерго".
У проекті держбюджету на 2017 рік доходи від приватизації заплановано на рівні 17,1 млрд грн.