У Нацбанку повідомили, що в липні дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в Україні зріс до $594 млн

За даними НБУ на липень, дефіцит поточного рахунку з початку року зріс до $2,2 млрд
Фото: ЕРА

Збільшення дефіциту в Нацбанку пояснили зростанням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами.

За попередніми даними, у липні 2017 року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу зріс до $594 млн (із $518 млн) насамперед через зростання дефіциту зовнішньої торгівлі товарами. Про це повідомляє офіційний сайт Національного банку України (НБУ).

За підсумками січня–липня 2017 року дефіцит поточного рахунку становив $2,2 млрд, що на $0,8 млрд перевищує показник відповідного періоду минулого року.

У НБУ повідомили, що обсяги експорту товарів з України в липні дещо зменшилися порівняно з червнем і становили $2,9 млрд. Скорочення експорту переважно обумовлене низькими обсягами постачань зернових культур через пізній початок збиральної кампанії цього року.

У річному вимірі зростання експорту товарів у липні сповільнилося до 9,9% (із 13,6% у червні).

"Це насамперед відбулося через стриманіші темпи зростання експорту чорних та кольорових металів – 1.9% (з 15,1% у червні) і скорочення поставок продукції хімічної промисловості (на 17%)", – повідомляє сайт регулятора.

Водночас зменшення обсягів постачань зернових не вплинули на темпи зростання експорту продовольчих товарів (11%) завдяки зростанню експорту олії та інших харчових продуктів. Також прискорилося зростання експорту продукції машинобудування (до 35,7%).

За підсумками семи місяців експорт товарів зріс на 22,6% (за відповідний період минулого року – скоротився на 11,7%). Найбільшим торговим партнером України залишаються країни ЄС, частка яких у загальному експорті товарів зросла до 34,9%.

Імпорт товарів у липні збільшився до $4 млрд. У річному вимірі темпи зростання імпорту продовжували сповільнюватися (до 22% із 30,1% у червні).

У НБУ зазначили, що нарощування обсягів закупівель енергоносіїв у липні зумовило збереження високих темпів зростання енергетичного імпорту (на 60,6%). Зростання імпорту неенергетичних товарів (на 13,8%) забезпечено збільшенням обсягів імпорту продукції машинобудування (на 28,6%) та хімічної промисловості (на 16,7%).

За січень–липень імпорт товарів зріс на 23,9% порівняно з відповідним періодом минулого року. Найбільше зросли постачання до України товарів із країн ЄС – на 29,4% до $2.3 млрд, а частка країн ЄС у загальному імпорті України зросла до 38%.

Також у липні істотно скоротилися чисті надходження за фінансовим рахунком (до $302 млн) унаслідок погашення урядом облігацій держпозики, номінованих в іноземній валюті.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій становив $137 млн, 98% із яких було спрямовано в реальний сектор. Загалом протягом сімох місяців року чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну оцінено в $1,3 млрд, що на $1,1 млрд менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Платіжний баланс України в липні зведено з дефіцитом у розмірі $285 млн. Проте завдяки формуванню значного профіциту у II кварталі за підсумками семи місяців року профіцит зведеного платіжного балансу країни становив $764 млн (за аналогічний період минулого року – $517 млн).
 
Обсяг міжнародних резервів станом на 1 серпня 2017 року становив $17,8 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3,6 міс.