У "Росток-Холдинг" заявили, що вивозять зерно з елеватора в Глухові законно
Прес-служба компанії повідомила, що 22 листопада у ЗМІ розповсюдили неправдиву інформацію про те, що "Росток-Холдинг" вивозить із Глухівського елеватора нібито арештоване зерно. Юристи агрофірми підкреслили, що Харківський апеляційний суд 8 листопада скасував рішення про арешт.
Група "Росток-Холдинг" законно вивозить зерно з Глухівського елеватора, заявили адвокати компанії, коментуючи інформацію, яка з'явилася у ЗМІ 22 листопада. Юристи назвали повідомлення про незаконне відвантаження врожаю неправдивим і підкреслили, що така інформація завдає шкоди діловій репутації підприємствам групи, повідомляє сайт компанії.
"Зерно на Глухівському елеваторі не перебуває під арештом. Рішення суду про арешт зерна, яке знаходиться у Глухівському елеваторі, було скасовано 8 листопада 2018 року рішенням Харківського апеляційного суду", – сказав керівний партнер юридичної фірми "Ілляшев і Партнери" Михайло Ілляшев.
У "Росток-Холдинг" підкреслили, що рейдери другий місяць не залишають спроб повністю заблокувати роботу підприємств групи.
"Підприємства постійно зазнають тиску з боку правоохоронних органів шляхом проведення обшуків і оглядів, а також перешкоджання у завезенні на елеватори і вивезенні зерна. Такі дії здійснюються із метою перешкодити нормальній господарській діяльності підприємств і часто супроводжуються незаконним вилученням документів. Незважаючи на відсутність будь-яких обмежень на вільні відвантаження зерна, представники поліції охорони (колишня ДСО) з невідомих причин перешкоджають підприємствам – власникам зерна – у його відвантаженні", – ідеться в повідомленні.
У компанії заявили, що не укладали з поліцією охорони жодних договорів на охорону власного зерна.
"По суті, поліція охорони стала інструментом у руках рейдерів. Не маючи ніякого відношення до зерна, були укладені договори з поліцією на його охорону від його власників. Зазначене є неприпустимим, оскільки поліція охорони зобов'язана перевіряти повноваження осіб, які звертаються за укладенням договорів на охорону майна, а не механічно підписувати їх із кожним бажаючим. Останні події свідчать про те, що кожна несумлінна особа може обмежити власника в розпорядженні своїм майном, лише уклавши договір із ДСО", – уважає директор з юридичних питань групи "Росток-Холдинг" Андрій Шваб.
На місці відвантаження зерна постійно працюють юристи та адвокати групи, а також журналісти центральних і місцевих ЗМІ, підкреслили в холдингу і зазначили, що всі спроби блокувати роботу фіксують на відео.
"За фактами перевищення повноважень та перешкоджання господарській діяльності працівниками ДСО та невідомими особами в Єдиний реєстр досудових розслідувань занесено ряд кримінальних проваджень, ведеться розслідування. Працівники групи "Росток-Холдинг" рішуче налаштовані завершити збір урожаю, незважаючи на всі спроби рейдерського захоплення компанії, а також мають намір захищати свої підприємства всіма законними способами", – резюмували в компанії.
8 жовтня правоохоронні органи зупинили роботу підприємства "Росток-Холдинг" через рішення райсуду Харківської області, який як запобіжний захід застосував арешт активів, заборону збирати врожай і здійснювати продаж зерна. На підприємстві вважають, що одну з найбільших сільськогосподарських компаній країни намагаються захопити рейдерським способом.
Агропідприємство "Росток-Холдинг" звернулося до президента України Петра Порошенка з проханням втрутитися у ситуацію з рейдерським захопленням, керівництво компанії заявило, що через атаки може постраждати наповнення держбюджету як цього, так і наступного років.
Компанія "Росток-Холдинг" займається вирощуванням зернових та виробництвом молока. Під контролем групи приблизно 60 тис. га землі, до групи входять п'ять тваринницьких ферм, три елеваторні комплекси та низка торгових компаній.