У справі про розтрату 149 млн грн під час закупівлі палива проходить шестеро посадовців Міноборони України
У справі про розтрату 149 млн грн під час закупівлі палива проходить шестеро посадовців Міністерства оборони України, повідомило видання INSIDER.
За словами джерела інтернет-видання, договір уклали на поставку 70 тис. тонн пального, але пізніше "Трейд Коммодіті" заявила, що відбулося коливання курсу на ринку. У зв'язку з цим були укладені додаткові договори, якими обсяг поставок зменшили на 8 тис. тонн.
Пізніше під час брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", цю інформацію підтвердив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.
INSIDER підтверджує, що кримінальна справа пов'язана з компанією "Трейд Коммодіті", про що вже повідомили нардеп від Блоку Петра Порошенка та інтернет-видання "Українська правда".
Дані проекту "Zaкупівлі 2.0" свідчать, що протягом двох із половиною років участі в державних тендерах компанії вдалося виграти підряди на 6,87 млрд грн. Серед найбільших замовників її продукції – НАЕК "Енергоатом", ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", ПАТ "Укрзалізниця" та інші компанії.
За даними системи держзакупівель ProZorro, на сайті якої є дані про тендери, укладені після липня 2016 року, "Трейд Коммодіті" виграла 58 тендерів, 14 із них було дискваліфіковано. Сума підписаних угод становить 3,683 млрд грн.
Нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко писав у блозі для "Української правди" ще в серпні 2016 року, що виявив підвищення ціни закупівлі палива Міноборони у "Трейд Коммодіті". У міністерстві йому це пояснили підвищенням цін на ринку, хоча у квітні–серпні 2016 року ціна падала.
Компанія фігурує ще в одній кримінальній справі. Вона стосується закупівлі Міноборони у "Трейд Коммодіті" неякісної літньої польової форми, свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень.
Учора НАБУ затримало заступника глави Міноборони і керівника департаменту за підозрою в розтраті 149 млн грн під час закупівлі палива. Досудове розслідування детективи почали у вересні 2016 року. За даними "Громадського", мова йде про директора департаменту держзакупівель МОУ Володимира Гулєвича і заступника міністра оборони генерал-майора Ігоря Павловського.
Холодницький повідомив про затримання ще двох фігурантів.
Нардеп від БПП Сергій Лещенко говорить, що до "Трейд Коммодіті" має стосунок бізнесмен Андрій Адамовський. За словами парламентарія, Адамовський є партнером нардепа від БПП Олександра Грановського.
У розслідуванні програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", яке вийшло в червні 2017 року, ішлося, що Грановський орендує кабінет на п'ятому поверсі київського бізнес-центру "Євразія", поруч розташований кабінет бізнесмена Адамовського. За інформацією журналістів, обидва кабінети розташовані у великому офісному приміщенні, перед входом до якого висить табличка "Приймальня народного депутата Олександра Грановського". Зазначають, що Грановський і Адамовський працювали разом над проектом щодо будівництва столичного ТРЦ Sky Mall. Нардеп каже, що з 2014 року їх не пов'язують ділові відносини. Адамовський зв'язок із компанією "Трейд Коммодіті" визнає.